Używajmy żelu antybakteryjnego

Od marca praktycznie w każdej damskiej torebce, w kieszeni kurtki, w szufladzie biurka czy na ladzie w sklepie znajdziemy żel antybakteryjny. Odkąd na świecie pojawił się wirus, a w kraju panuje pandemia, ludzie zaczęli wyjątkowo dbać o czystość i zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo. Niestety nikt z nas nie wie, jak przejdzie zakażenie wirusem, dlatego żele antybakteryjne powinny być używane na porządku dziennym przez każdego. Poniżej również kilka istotnych punktów, dzięki którym łagodniej uda się nam przetrwać pandemię.

Po pierwsze- wybierzmy się do apteki, aby uzupełnić swoje zapasy leków. Magister farmacji podpowie nam, jakie leki i suplementy warto zakupić i w jaki sposób chronić siebie i bliskich nie tylko przed najpopularniejszym obecnie Covid-19, ale też przed przeziębieniem czy anginą.

Po drugie- zmieniajmy maseczki. Wielu z nas używa maseczek jednorazowych przez wiele dni, przez co naraża się na różne choroby. Maseczki jednorazowe po kilku godzinach powinny być wyrzucone do śmieci i zastąpione nowymi, higienicznymi i czystymi maseczkami. Pierzmy także maseczki wielorazowe.

Zainwestujmy w żele antybakteryjne z https://www.lento.pl/zel-antybakteryjny.html. Możemy kupić jedno duże, zbiorcze opakowanie i rozlejmy jego zawartość do małych pojemników. Rozdajmy je naszym dzieciom, mężowi, miejmy w widocznym miejscu w domu oraz w samochodzie. Niech żel antybakteryjny będzie używany codziennie podczas zakupów w sklepie czy przejazdu komunikacją miejską. Chrońmy siebie i naszych bliskich.

Po czwarte- unikajmy tłumów. Nie chodźmy na zakupy w szczycie, w weekendy, kiedy sklepy i galerie handlowe pełne są ludzi robiących świąteczne zakupy. Wybierajmy godziny wieczorne lub wczesne, kiedy jeszcze możemy być jednymi z niewielu ludzi w sklepach. Jeśli tylko możemy- róbmy zakupy online. Zawsze jest to znacznie bardziej bezpieczne, kiedy kurier dostarcza nam zakupy pod drzwi, niż buszowanie wśród sklepowych półek i dotykanie wszystkie.

W tym trudnym czasie należy myśleć o bezpieczeństwie zarówno swoim, jak i naszych najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here