Naturalne kosmetyki polskie

Bez kosmetyków trudno byłoby nam żyć. Chociażby bez tych najbardziej powszechnych, które są najczęściej używane w naszych domach. Zaliczają się do nich takie środki czystości, jak mydła, pasty do zębów, szampony, kremy.
Kosmetyki są produktami służącymi do pielęgnacji ciała. Mają moc oczyszczającą, upiększającą i ochronną dla naszego ciała. Kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem. To znaczy z włosami, ze skórą, paznokciami, zębami, miejscami intymnymi, jamą ustną. Zadaniem wszystkich kosmetyków jest utrzymanie naszego ciała w należytej higienie. Kosmetyki są różne dla poszczególnych grup wiekowych. Są też kosmetyki z przeznaczeniem dla kobiet, mężczyzn, młodzieży, dzieci.
Coraz częściej pojawiają się na rynku kosmetyki naturalne polskie, które posiadają działanie regeneracyjne i ochronne dla naszej skóry i włosów. Producenci kosmetyków coraz chętniej sięgają po naturalne składniki pochodzące z ekologicznych upraw. Takie kosmetyki posiadają atest i nazywane są „eko, bio lub organiczne”. Wszystko dlatego, że przez konsumentów coraz częściej poszukiwane są kosmetyki naturalne polskie.
Kosmetyki naturalne są w jakimś stopniu zawsze kosmetykami leczniczymi. Ponieważ produkowane są na bazie ziół i innych roślin. Czasem zawierają w swoim składzie również inne składniki, jak na przykład miód. W opakowaniu produktu znajduje się ulotka informująca o tym, jak działa dany produkt. I jakie zawiera właściwości lecznicze.
Jakie produkty posiadają status kosmetyku? Kosmetykami są wszystkie produkty pielęgnujące nasze ciało. A więc :mydła toaletowe, mydła w płynie, mydła perfumowane, pasty i płyny do zębów, szampony do włosów, pianki i płyny do golenia, produkty do ochrony skóry podczas opalania, samoopalacze, preparaty przeciwzmarszczkowe, płyny i żele do higieny intymnej, substancje wybielające skórę, wody toaletowe, perfumy, kremy, żele, oliwki, toniki, podkłady kosmetyczne, maseczki do twarzy, płyny do kąpieli, dezodoranty, antyperspiranty, pudry, produkty do zmywania makijażu, produkty do malowania i zmywania paznokci, preparaty do pielęgnacji włosów, odżywki naturalne, maski na włosy, farby do włosów, produkty ułatwiające kręcenie i prostowanie włosów.
Dbamy o nasze ciało, bo pragniemy utrzymać go w jak najlepszej kondycji do późnej starości. Ładny wygląd naszego ciała dodaje nam energii i chęci do życia. Czujemy się wówczas atrakcyjni i spokojni. Bo mamy świadomość tego, że wszystko jest z naszym wyglądem w porządku. Cieszy nas każdy komplement typu: świetnie wyglądasz lub jak to robisz, że nie widać po tobie upływającego czasu? Każde zainteresowanie się naszym wyglądem, każda pochwała naszej urody sprawia, że czujemy się dowartościowani. Natychmiast wzrasta nasze poczucie wartości i jesteśmy szczęśliwi.
Kosmetyki naturalne polskie nie pomogą, jeżeli nie będziemy każdego dnia dbali o swoje zdrowie. Na stan naszego zdrowia i wyglądu wpływa odpowiednia dieta, ruch, sen. Lecz nie tylko. Bo jeszcze unikanie stresu, unikanie nałogów, pogoda ducha, uśmiech, odpoczynek.
Kondycja naszej skóry i naszych włosów świadczy o naszym zdrowiu. Łatwo jest poznać osobę zestresowaną, zapracowaną, niewyspaną, zmęczoną i wyczerpaną. Osobę taką można rozpoznać po szarej cerze, podkrążonych oczach, zgarbionej lub skulonej sylwetce, cienkich i niezdrowo wyglądających włosach, łamliwych paznokciach.
Czasem wydaje nam się, że dbamy o nasze ciało, a ono nie odpłaca nam się najlepiej. Nadal mamy kłopot z włosami i skórą głowy. Nieciekawie wygląda też skora na naszej twarzy. Nie wiemy, co mamy robić, aby podnieść ich kondycję ? W takim przypadku powodem może być jakaś choroba lub choroby, o których na razie nie mamy pojęcia. Wobec czego warto skontaktować się z lekarzem i zrobić przynajmniej podstawowe badania, aby wyeliminować chorobę, na przykład niedokrwistość.
Ratując swoją skórę, włosy i cały nasz organizm możemy w domowym zaciszu stosować naturalne kosmetyki. Lecz, czy posiadamy stosowną wiedzę, aby to robić ? Gdy posiadamy odpowiednią wiedzę i mamy dostęp do ziół i innych roślin, to możemy stosować np. lecznicze płukanki, kąpiele, napary, maseczki.
Gdy jednak nie potrafimy tego robić, to poszukajmy kosmetyków z napisem świadczącym o tym, że są one wyprodukowane z naturalnych składników pochodzących z ekologicznych gospodarstw. Tylko, czy zawsze możemy wierzyć w jakość produktu, za który bądź co bądź płacimy niezłą sumę ? Bo kosmetyki organiczne są dość drogie. Aby zapobiec pomyłce na pewno trzeba dokładnie przeanalizować skład kosmetyku. I sprawdzić etykietkę, czy na pewno kosmetyk posiada listek sugerujący o tym, że jest bio lub eko. Trzeba być uważnym, bo dziś wiele kosmetyków określanych jest jako naturalne. A niestety czasem niewiele mają z naturą wspólnego. Czasem nazwa ta wykorzystywana jest tylko w celach marketingowych. Kosmetyki naturalne różnią się od kosmetyków konwencjonalnych tym, że posiadają czyste surowce naturalne. Więc nie dajmy się odszukać i nie płaćmy kolosalnych sum za niewiele warte podróbki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje rzęs
Następny artykułOdżywka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here