żylak

Żylaki to dolegliwość, która przeważnie spotyka starsze osoby. Istnieje teoria, że u osób mających problemy tego rodzaju, istnieją predyspozycje uwarunkowane genetycznie. Ponadto istnieją też pewne czynniki przyspieszające powstawanie żylaków. Do takich czynników należą przebyte urazy i operacje nóg, nadwaga, ciąża, dźwiganie ciężarów i wiele innych. Jeśli zauważymy na skórze obecne pajączki z naczyń krwionośnych, jest to pierwszy znak, że należy pomyśleć o tym, żeby zakupić suplement diety na żylaki.

Takie środki można zakupić w aptece lub w sklepie internetowym z suplementami. Może to być środek na żylaki w tabletkach albo preparat do stosowania zewnętrznego. Skuteczny preparat na żylaki będzie zawierał odpowiednie wyciągi lub ekstrakty, które będą łatwo przyswajalne przez organizm. Takie preparaty należy przyjmować przez dłuższy okres czasu w sposób regularny i zgodnie z zaleceniami z ulotki o leku.

Popularne środki doustne, które pomagają w leczeniu żylaków, to tabletki lub kapsułki zawierające trokserutynę. Trokserutyna jest pochodną rutyny i ma właściwości osłaniające na ściany naczyń włosowatych. Jest to substancja pochodzenia naturalnego. Jej działanie powoduje zmniejszenie obrzęków a jednocześnie zwiększa napięcie i elastyczność naczyń.
Leki zawierające trokserutynę, należy przyjmować po posiłku, ponieważ mogą spowodować podrażnienie żołądka i wymioty.

Trokserutyna może być także zawarta w maści, kremie lub żelu. Są to preparaty do stosowania na skórę, które należy stosować kilka razy dziennie. Inne żele, które są skuteczne w terapii żylaków, mogą zawierać także inne substancje, takie jak heparyna lub escyna.

Jeśli występują żylaki, to jest to informacja, że osoba ma problemy z krążeniem. Wskazane jest udanie się do lekarza, który postawi diagnozę i zaordynuje odpowiednie leczenie. Jeśli się to zrobi w miarę szybko, to prawdopodobnie terapia pomoże na tyle, że obejdzie się bez operacji. Jeżeli jednak lekarz będzie namawiał pacjenta do poddania się takiemu zabiegowi, należy się zdecydować.

Źródło: https://dietaisuplementy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here