Ból nóg podczas siedzenia - jak odprężyć mięśnie

Ból nóg nie zawsze jest wynikiem intensywnego wysiłku fizycznego czy długich wędrówek z plecakiem. Może być dokuczliwy także w trakcie siedzenia. A siedzimy bardzo często – w pracy, w samochodzie, w kawiarni, czy na kanapie w swoim domu. I nie zawsze mamy możliwość zminimalizować w naszym życiu liczbę godzin spędzanych w pozycji siedzącej.

Ból nóg w trakcie siedzenia – jakie są przyczyny?

Odczuwane dolegliwości bólowe w kończynach dolnych najczęściej wynikają ze zbyt długiego siedzenia w jednej pozycji. Zwłaszcza uciskanie jednej nogi bez drugą sprawia, że zmniejsza się przepływ krwi, co może objawiać się skurczem mięśni. Bóle nóg są także wynikiem zmian chorobowych, np. zwyrodnienia kręgosłupa, artretyzmu, rwy kulszowej, przewlekłej niewydolności żylnej czy zaburzeń wodno-elektrolitowych. Może być przykrą konsekwencją choroby alkoholowej i cukrzycy. Nawracające dolegliwości bólowe mogą świadczyć również o zbyt małej aktywności fizycznej bądź diecie ubogiej w magnez, potas i wapń.

Jak radzić sobie z bólem nóg w trakcie siedzenia?

Przy silnych, nawracających bólach należy skonsultować się z lekarzem, gdyż dolegliwości mogą wskazywać na rozwój zmian miażdżycowych bądź innych schorzeń. Warto także modyfikować swój styl życia, wprowadzając do niego więcej fizycznych aktywności, treningów, czy po prostu spacerów. Należy zwrócić uwagę na styl odżywiania się, wprowadzając do jadłospisu więcej owoców i warzyw, a także produktów bogatych w magnez, potas i wapń. Dolegliwości bólowe mogą być potęgowane przez otyłość, dlatego warto zmniejszyć spożycie dań bogatych w tłuszcz i cukier. Należy także często zmieniać ustawienie nóg w trakcie siedzenia, robić przerwy podczas pracy i wstawać na kilka minut od biurka.

Ciekawym rozwiązaniem jest również przyrząd do masażu stóp i nóg. Wybór ten świetnie sprawdzi się w przypadku zapracowanych osób, które mierzą się z ogromem pracy – wówczas mogą one skorzystać z urządzenia nawet w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków. Masażer nóg to również atrakcyjna propozycja dla osób starszych, które nie są w stanie dużo wchodzić z domu, a dolegliwości bólowe są dla nich bardzo uciążliwe. Masażer to wreszcie opcja dla każdej osoby, która chciałaby w komfortowy i prosty sposób przynieść ulgę swoim nogom, a także wejść w przyjemny stan rozluźnienia.

Jaki masażer do nóg warto wybrać? Dużą popularnością cieszy się urządzenia Canoo V, które ma możliwość ogrzewania, a także wykonuje masaż uciskowy punktów akupresury oraz masaż podeszw stóp techniką Gua-Sha, który skutecznie poprawia ukrwienie, niweluje odczuwany ból i działa pobudzająco na cały organizm. Zawiera 3 techniki masażu i 3 programy automatyczne, umożliwia regulację intensywności kompresji i wysokości masażera. Canoo V cieszy się popularnością, gdyż jest łatwy w użytkowaniu, przynosi szybkie efekty i poprawę samopoczucia – jest to jeden z najlepszych sprzętów w kategorii masażer do stóp dostępnych na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here