Hematolog dziecięcy

Niepokojące objawy związane ze zdrowiem dziecka wymagają wizyt u lekarza specjalisty, w celu wykluczenia groźnych chorób. Hematolog dziecięcy zleci komplet koniecznych badań związanych z chorobami układu krwiotwórczego. Często to nieprawidłowości z nim związane przyczyniają się do złego samopoczucia dziecka.

Zdrowie dziecka to temat, który należy do najważniejszych dla rodziców. Dlatego też są w tym temacie wyjątkowo czujni. Warto też pamiętać o tym, że szybka reakcja na powtarzające się pewne objawy świadczące o złym samopoczuciu dziecka, trafna diagnoza to połowa sukcesu w leczeniu i zahamowaniu rozwoju choroby. Wysokiej klasy hematolog dziecięcy z odpowiednim podejściem do najmłodszych na podstawie kompleksowego wywiadu lekarskiego i serii koniecznych badań wdroży w razie konieczności odpowiednie leczenie.

Hematolog dziecięcy – czym się zajmuje

Hematolog dziecięcy to specjalista pediatra. Zajmuje się on diagnozowaniem chorób związanych z działaniem układu krwiotwórczego. Do chorób krwi i szpiku kości pojawiających się nie tylko u dzieci zalicza się m.in: niedokrwistość (wywołana brakiem żelaza we krwi), zaburzenia krzepnięcia krwi, nadpłytkowość, choroby węzłów chłonnych, białaczka czy chłoniaki. Przy wyżej wymienionych chorobach występujących w okresie dzieciństwa ważna jest szybka reakcja, czyli badania laboratoryjne i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zaniechanie leczenia popularnej już w okresie niemowlęcym niedokrwostości, czyli anemii, może prowadzić do zaburzeń w rozwoju dziecka. Hematolog dziecięcy to specjalista ściśle powiązany również z dziedziną onkologii dziecięcej.

Kiedy iść z dzieckiem do hematologa dziecięcego

Centrum medyczne, w którym przyjmuje specjalista od hematologii dziecięcej, warto (a nawet należy) odwiedzić, gdy zaobserwujemy u dziecka: nawracające infekcje (obniżoną odporność), notoryczne zmęczenie i senność, brak apetytu, nudności i wymioty, opuchnięte węzły chłonne i niemające uzasadnienia krwawienia. Pierwsza wizyta u lekarza specjalisty to zazwyczaj szczegółowy wywiad dotyczący samopoczucia małego pacjenta i chorób występujących w rodzinie. Należy też na taką wizytę zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną dotyczącą leczenia dziecka i wykonywanych badań.

Hematolog dziecięcy Chorzów to opcja dla rodziców zaniepokojonych zdrowiem dziecka, którzy chcą mieć pewność, że zostanie ono otoczone należytą opieką lekarską. Problemy związane ze zdrowiem dziecka wymagają odpowiedniego podejścia, które zapewni komfort nie tylko małemu pacjentowi, ale i jego opiekunom. Dlatego też specjalistę w zakresie pediatrii trzeba wybierać z dużą rozwagą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here