drugie śniadanie
fot. pexels.com

Śniadanie to podstawa każdego udanego dnia! To bardzo ważny posiłek, którego nie powinniśmy pomijać w swojej codziennej diecie. Po nim również powinno nastąpić zdrowe, drugie śniadanie. Co na nie jeść, gdy jesteśmy w pracy lub w szkole? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/drugie-sniadanie-czy-warto-w-nie-inwestowac/

Co na drugie śniadanie?

Drugie śniadanie to posiłek, który spożywamy poza domem. Najczęściej w pracy lub w szkole. Jego przyrządzenie najczęściej wydaje nam się dość kłopotliwe, gdyż nie wiemy co będzie dobrym rozwiązaniem, aby nam smakowało, a także, aby można je było zabrać ze sobą do pracy lub do szkoły.

Drugie śniadanie może być przyrządzane w dowolnej formie, które wam odpowiada. Może być na zimno lub na ciepło – to zależy jakie masz możliwości jego spożycia w miejscu, w którym będziesz to robić. Nie mniej jednak to posiłek, którego również nie powinno się pomijać!

Pomysły na drugie śniadanie

Drugie śniadanie możesz sobie przyrządzić dzień wcześniej, aby nadal było zdrowe, smaczne i przede wszystkim gotowe do zabrania ze sobą do pracy lub do szkoły. My polecamy nocną owsiankę, którą możesz sobie przygotować wieczorem i rano zabrać gotową ze sobą. Wystarczy wymieszać płatki z jogurtem, ulubionymi suszonymi owocami i orzechami. W nocy, w lodówce całość napuchnie i nabierze odpowiedniej konsystencji, która będzie bardzo sycąca i smaczna.

A jeśli nie chcesz przygotowywać sobie posiłków, możesz po prostu przyrządzić na szybko kanapkę ze zdrowego, pełnoziarnistego chleba, którą przełożysz ulubionym serem żółtym, szynką i sałatą. To bardzo klasyczna forma drugiego śniadania, jednakże również zdrowa i smaczna.

Możesz także zabrać ze sobą serek wiejski i pokrojone w słupki ulubione warzywa, które przekąsisz do serka wiejskiego. To prosta i pożywna forma na drugie śniadanie, która również nasyci cię i będzie wspierać twoje zdrowe nawyki odżywiania. Serek wiejski kupisz w każdym małym sklepiku osiedlowym, to popularny produkt, a warzywa znajdziesz na okolicznym straganie, gdy zapomnisz to wszystko kupić wcześniej.

Przeczytaj też: http://olejzycia.pl/co-jesc-po-rzuceniu-palenia-aby-nie-przytyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here