Białko konopne

0
1638

Białko konopne niekoniecznie budzi pozytywne skojarzenia i bywa mylone ze środkami o działaniu psychoaktywnym. Nic bardziej mylnego! To niezwykle wartościowy i naturalny produkt, który dzięki wysokiej zawartości białka jest szczególnie polecany na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Jakie właściwości posiada białko konopne i czy warto włączyć je do swojej diety? 

Właściwości zdrowotne

Istotną zaletą białka konopnego jest to, że podczas produkcji nie jest wykorzystywana wysoka temperatura. Struktura białka zostaje w nienaruszonym stanie i zachowuje wysokie wartości odżywcze. W białku konopnym znajduje się duża ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 3 i omega – 6, witamina E, która korzystnie wpływa na wygląd skóry oraz błonnika, który wspiera pracę układu pokarmowego i poprawia przemianę materii. Zawiera także dużą ilość aminokwasów, takich jak cysteina i arginina. Stanowią one cenne źródło białka, który jest budulcem mięśni. 

Regularnie spożywanie protein konopnych wspiera układ odpornościowy, jest też wskazane dla osób borykających się z chorobami układu krążenia. Ponieważ zawiera niewielką ilość węglowodanów i tłuszczy, jest polecane podczas odchudzania. Ponadto, białko konopne powoli wyzwala energię, dzięki czemu może nawet zastąpić kawę!

Zastosowanie w diecie

Ze względu na wysoką zawartość wartościowego białka, proteiny konopne są dobrą alternatywą dla mięsa, dlatego powinny znaleźć się w diecie wegetariańskiej, a także w diecie osób, które uprawiają dużo sportu. Pomaga w rozbudowie masy mięśniowej oraz szybszej regeneracji po intensywnym wysiłku. Białko konopne znajduje zastosowanie w wielu potrawach – można dodać je do kanapek, sałatek lub wykorzystać jako składnik zdrowego, pełnowartościowego koktajlu. 

Białko konopne zawiera mnóstwo cennych składników i jest łatwo przyswajalne, dlatego warto włączyć je do swojej codziennej diety. Gdzie można je kupić? Na szczęście, jest dostępne w wielu sklepach ze zdrową żywnością, a także w sklepach internetowych. Znajdziesz je na https://niwki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here