Jak działają szampony lecznicze ?

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie wiedziałaby, co to jest szampon i do czego służy ? Wśród ofert sklepowych spotykamy przeróżne szampony. Jedne z nich są polecane do włosów suchych. Inne wskazane do włosów tłustych. A jeszcze inne do włosów wypadających. Wypadanie włosów, to duży problem, bo przecież nikt nie lubi być łysy. A zwłaszcza kobiety do wypadania włosów podchodzą bardzo emocjonalnie. Gdyż utrata włosów dla kobiety jest pozbawieniem jej w jakimś stopniu kobiecości i atrakcyjności. Długie, gęste, mocne i lśniące włosy, to marzenie wielu kobiet. Tylko nieliczne panie posiadają taką strukturę włosów. Reszta kobiet musi bardzo się starać, aby mieć je w miarę ładne. Wobec licznych zabiegów i starań, gdy jeszcze zaczynają wypadać, to jest prawdziwy dramat dla kobiety. W takiej sytuacji pomóc może szampon leczniczy. Długie i zdrowe włosy świadczą o dobrej kondycji organizmu. Ponadto są elementem zdobiącym kobietę. Dzięki pięknym i mocnym włosom czuje się ona komfortowo, ponieważ wie, że posiada atrakcyjny wygląd. Włosy podobnie jak zęby są ozdobą każdej osoby. Nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Każdy mężczyzna posiadający gęste, zdrowe, elastyczne włosy i na dodatek ładnie układające się wygląda elegancko i interesująco.
Czym jest szampon ? Szampon jest płynnym środkiem służącym do mycia włosów. Zawiera on mydło, substancje pieniące i substancje pomocnicze takie, jak substancje odżywcze, substancje zapachowe, substancje nawilżające, substancje nabłyszczające, substancje antystatyczne, substancje natłuszczające i substancje lecznicze.
Nie każdy wie, że pierwszy polski, płynny szampon pod nazwą Finezja wyprodukowany został w latach sześćdziesiątych. A następnym na polskim rynku był szampon dla dzieci pod nazwą Bambino.
Jakie substancje wchodzą w skład szamponu ? Podstawowym składnikiem większości szamponów jest roztwór mydła potasowego lub amoniowego. Detergenty są głównym środkiem myjącym i podstawowym czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie piany.
Szampony posiadają odczyn lekko kwaśny. Odczyn jest kontrolowany przez dodanie do nich układów buforowych. Lekko kwaśny odczyn zapobiega wymywaniu z włosów naturalnych olejków natłuszczających. Jak również zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Z reguły wszystkie szampony posiadają przyjemny zapach, gdyż są aromatyzowane różnymi mieszankami perfumeryjnymi. Składnik ten nosi nazwę mieszanki, ponieważ składa się nie z jednego, lecz z kilku lub nawet kilkunastu związków zapachowych.
Większość szamponów posiada w swoim składzie substancje kondycjonujące, czyli pewnego rodzaju odżywki, których zadaniem jest nadać włosom blasku i puszystości. Czyli wpłynięcia na to, aby włosy wyglądały ładnie i zdrowo.
W skład szamponów wchodzą również środki lecznicze. Wśród nich są np. wyciągi z ziół, z kwiatów, a nawet z miodu. Taki szampon leczniczy może posiadać na przykład działanie przeciwłupieżowe.
Łupież zaliczany jest do jednej z chorób skóry i włosów. Problem łupieżu dotyka do 70 procent populacji świata. W naszym kraju na chorobę łupieżową skarży się ponad 3 miliony osób. Choroba ta polega na przyspieszonym podziale komórek naskórka na owłosionej skórze głowy. W efekcie czego dochodzi do zbyt szybkiego złuszczenia. Łupież objawia się jako biały pył na włosach. Łupież jest widoczny nie tylko we włosach, ale także na ubrani zwłaszcza, gdy posiada ono ciemny kolor. Łupież obniża komfort życia, odbiera pewność siebie i sprawia, że człowiek czuje się niehigienicznie. A w związku z tym nieatrakcyjnie. Może pojawić się u każdego niezależnie od wieku i płci. Najgorsze jest to, że może on w młodym wieku prowadzić do łojotokowego wyłysienia. Na szczęście na rynku istnieje szampon leczniczy, służący do skutecznej walki z łupieżem. Oraz zapobiegający nawrotom choroby łupieżowej. Szampony takie działają kompleksowo, a wiec nie tylko na jeden rodzaj choroby. Oprócz leczenia łupieżu zapobiegają również wypadaniu włosów.
Wśród szamponów mamy również takie, których zadaniem jest pielęgnacja skóry głowy i włosów. Warto zapoznać się z szamponem micelarnym. Jest to szampon pielęgnacyjny, który łagodnie oczyszcza skórę głowy nie podrażniając jej. Polecany zwłaszcza dla osób posiadających delikatne włosy i wrażliwą skórę głowy. Szampon micelarny zawiera mikroskopijne kuleczki zwane micelami. Cząsteczki te mają za zadanie wychwytywać tłuszcz i łączyć się z wodą. Przyciągają zabrudzenia, zamykają je w sobie, a potem usuwają z włosów podczas ich spłukiwania. Kuleczki te są absolutnie bezpieczne dla naszych włosów i skóry głowy. Używając szamponów micelarnych będziemy mieli lekkie i sypkie włosy, oraz oczyszczoną skórę głowy. Ponieważ szampony takie przywracają skórze głowy fizjologiczną równowagę. Chronią naturalne pH skóry głowy zapobiegając podrażnieniom i jednocześnie zapewniając niezbędny poziom nawilżenia skóry. Czyli używając szamponu micelarnego będziemy mieli dwa w jednym. Zadbane włosy i ochronę skóry głowy. Wśród ofert rynkowych mamy różne rodzaje szamponów micelarnych. Wystarczy tylko wiedzieć, jakiego poszukujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here