akupunktura

Akupunktura to zabieg polegający na wbijaniu cienkich igieł przez skórę w strategicznych punktach na ciele. Jest to kluczowy element tradycyjnej medycyny chińskiej, a najczęściej stosowany jest w leczeniu bólu. Coraz częściej akupunktura stosowana jest jako zabieg poprawiający ogólne samopoczucie. Dzieje się tak, poprzez wprowadzanie igieł do określonych punktów wzdłuż dróg przepływu energii, która ma powrócić do stanu równowagi. Na czym dokładnie polega akupunktura? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej wykonania? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/akupunktura-uzdrawianie-przez-nakluwanie/ 

Akupunktura– na czym polega? 

Akupunktura jest to zabieg polegający na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł przez skórę w odpowiednich punktach znajdujących się na ciele. Jest to metoda medycyny alternatywnej, która najczęściej stosowana jest do leczeń bólowych. 

W badaniach naukowych wykazano, że wbijanie igiełek w określone punkty wpływa na wydzielanie aminokwasu aktywowanego w skórze, który odpowiada za łagodzenie bólu. Może to więc wyjaśniać, w jaki sposób akupunktura pomaga w łagodzeniu dolegliwości bólowych. 

Jakie są wskazania do wykonania akupunktury? 

Punkty akupunktury stymulują ośrodkowy układ nerwowy. Wywołują się w ten sposób zmiany biotechniczne które mogą stymulować naturalne zdolności lecznicze organizmu oraz promować poprawę samopoczucia psychofizycznego. Według badań National Institute of Health, akupunktura jest skuteczna w leczeniu samodzielny lub w połączeniu z konwencjonalnymi terapiami w leczeniu: 

  • bólów głowy
  • bólów menstruacyjnych
  • bólu pleców 
  • nadciśnienia
  • choroby zwyrodnieniowej stawów
  • uzależnień
  • nudności, która spowodowana jest znieczuleniem chirurgicznym czy chemioterapią 

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania akupunktury? 

Ryzyko wykonania zabiegu akupunktury jest niskie ponieważ zabieg wykonuje certyfikowany specjalista przy pomocy sterylnych igieł. Często działania niepożądane obejmują bolesność czy niewielkie krwawienie lub siniaki w miejscach, które zostały wbite igły. Jednorazowe igły są obecnie standardem praktycznie, więc ryzyko infekcji jest całkowicie minimalne. Jednak nie każdy jest dobrym kandydatem do akupunktury. 

Osoba może stać narażona na powikłania, jeżeli: 

  • ma rozrusznik serca
  • jest w ciąży
  • cierpi na zaburzenia krzepnięcia krwi 

Zobacz też: http://olejzycia.pl/pielegnacja-domowa-czy-w-gabinecie-stomatologicznym-jak-dbac-o-zeby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here