TOP fryzury dla kobiet

W tym sezonie do najmodniejszych fryzur należą falowane włosy i osadzone nisko, tuż nad karkiem kucyki. Dużą popularnością cieszą się również grzywki.

Większość najmodniejszych trendów to dobrze znane już stylizacje, które pojawiają się w nowych odsłonach. Dominującym trendem jest naturalność. Z tego względu do najpopularniejszych fryzur należą loki, grzywka przypominająca „firankę” oraz delikatne fale. Do lamusa odchodzą precyzyjnie układane fryzury. Zamiast nich prym wiodą luźne sploty i delikatne upięcia, których przygotowanie nie jest bardzo pracochłonne i trwa kilka minut.

Jakie aktualnie są najmodniejsze fryzury damskie? Jak powszechnie wiadomo, moda powraca. Widzimy to również w przypadku grzywek. Popularna w tym sezonie tzw. „firanka” święciła triumfy w latach 70. i teraz znów można ją zobaczyć na głowach wielu pań. Typowa „firanka” jest mocno wycieniowana i towarzyszy jej ulokowany na środku głowy przedziałek. Dzięki temu twarz wydaje się pociągła, jest optycznie wyszczuplona. Taka fryzura, dzięki uniwersalnemu i ponadczasowemu wyglądowi, doskonale sprawdzi się zarówno u kobiet młodszych, jak i nieco starszych. Do jej przygotowania nie jest tak naprawdę wymagane zastosowanie profesjonalnych kosmetyków do stylizacji, a sama grzywka najlepiej wygląda pozostawiona w artystycznym nieładzie.

Inną, równie popularną fryzurą są krótkie włosy z dłuższą grzywką. Te z pań, które nadal obawiają się skrócenia włosów, mogą odetchnąć z ulgą, gdyż krótkie włosy są obecnie modne. Może to jednak dobry moment na zmianę i skrócenie włosów? Prawdziwym hitem są krótkie włosy i długa grzywka. Taki kontrast doskonale sprawdzi się u osób o drobnych twarzach, a dłuższa grzywka zapewni więcej możliwości stylizacji.

Ponadczasową fryzurą, która nie wychodzi z łask jest osadzony zaraz nad karkiem kucyk. Gładko zaczesane włosy związane cienką, niemal niewidoczną gumką – to jest to! Zasada minimalizmu, mówiąca, że im mniej tym lepiej, doskonale sprawdza się w tym przypadku. Dziewczyny, które wolą niedbale związany koński ogon również mogą go nosić, jednak warto mieć w tym przypadku świadomość, że mocno rozmierzwione kucyki były modne, ale w poprzednim sezonie.

Kobiety, które szczególnie upodobały sobie warkocze i luźne sploty, mogą zacierać z zadowolenia dłonie. W obecnym sezonie to prawdziwy hit! Posiadaczki dłuższych włosów mają więcej możliwości upięć. Warkocz może być elegancko zapleciony i spływający w dół, może również zostać upięty dokoła głowy. W ciekawy sposób będzie się także prezentowało upięcie składające się z kilku niewielkich i średniej grubości warkoczy. Aktualny sezon jest dobrym okresem na zmianę dla osób, które do tej pory nie były przekonane do warkoczy. Dzięki temu, że fryzura umożliwia wiele modyfikacji, każdy może odszukać taki splot, w jakim czuje się najlepiej.

Osoby, które nie lubią spędzać wiele czasu nad przygotowaniem fryzury, mogą skorzystać z mało pracochłonnego rozwiązania, jakim jest kok. Najlepszy efekt osiągnie się wtedy, jeśli kok będzie przypominał fryzurę zrobioną na szybko, jakby w pośpiechu. O ile w tym sezonie modne są kucyki osadzone tuż nad karkiem, przy kokach dopuszczalne są dwie możliwości. Fryzura może być umieszczona zarówno nad karkiem, jak i na szczycie głowy. Taka kompozycja sprawdzi się zarówno u kobiet, które cenią sobie wygodę i nie przepadają za wizytami u fryzjera, jak i osób, którym zależy na wyjątkowym, nonszalanckim upięciu.

Jakie inne fryzury zaliczają się w tym sezonie do prawdziwych hitów? Do łask powrócił przedziałek na środku. Chociaż przez kilka lat nie należał do najpopularniejszych fryzur, w tym roku jest śmiało polecany przez stylistów. Chcąc go zastosować, należy zadbać, aby pozostałe włosy były gładko zaczesane, a przedziałek pozbawiony zakrętów czy zakrzywień. Tego typu uczesanie nie jest jednak odpowiednie dla wszystkich kobiet. Sprawdzi się u tych, które są posiadaczkami perfekcyjnych rysów twarzy.

Innym, modnym rozwiązaniem dla włosów są delikatne, naturalne fale. Chociaż przypominają fryzurę idealną dla dziewczynek, sprawdzą się również w przypadku starszych osób. Ze względu na dziewczęcy wygląd, jaki można dzięki nim osiągnąć, będą dobrym rozwiązaniem dla bardziej dojrzałych osób, które chciałyby odjąć sobie kilka lat.

Fryzurą, szczególnie uwielbianą przez gwiazdy światowego formatu, są zaczesane do tyłu włosy. Osiągnięcie pożądanego rezultatu wymaga zastosowania silnych kosmetyków stylizujących. Bez nich włosy mogą zmieniać swoje położenie i opadać na twarz. Taka fryzura nie jest polecana na co dzień. Sprawdzi się za to podczas wieczorowych przyjęć jako dodatek do mocnego, błyszczącego makijażu.

Decydując się na jedną z najmodniejszych w tym sezonie fryzur, warto sięgnąć po suchy szampon do włosów, dzięki któremu włosy będą lekko uniesione u nasady, przez co sprawią wrażenie lżejszych i bardziej puszystych. Kiedy już wybierzemy idealną dla nas fryzurę, która będzie dopełnieniem stylizacji podczas ważnego wydarzenia, przed jej wykonaniem warto skonsultować się z profesjonalnym fryzjerem. Jeśli chcemy wykonać fryzurę samodzielnie, dobrze będzie zapytać o kilka porad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here