Sztuczne rzęsy - co to takiego?

Teoretycznie na własną rękę jesteś w stanie poprawiać wygląd swoich rzęs. Możesz przecież codziennie malować je dobrymi, podkręcającymi i pogrubiającymi tuszami, które nawet z najcieńszych i najdelikatniejszych włosków potrafią stworzyć przepiękny wachlarz. Jeżeli natomiast nie odpowiada ci prosty kształt twoich rzęs, zawsze możesz skorzystać z dodatkowej zalotki i użyć jej jeszcze przed zabraniem się za sam makijaż. Te wszystkie triki na pewno są ci dobrze znane, ale jeśli nawet wykorzystujesz je od lat i wciąż nie osiągasz takich efektów, jakich pragniesz, być może jedynym dobrym wyborem dla ciebie okazałyby się sztuczne rzęsy. Teoretycznie możesz je sobie kupić w dobrej drogerii i następnie zaopatrzyć się w jakościowy klej do sztucznych rzęs, aby z jego pomocą przykleić takie włoski do samych powiek. Czynność ta wbrew pozorom nie jest jednak wcale prosta. Nieodpowiednio doczepione rzęsy mogą odznaczać się od linii powieki. Klej stanie się na nich mocno zauważalny, a jeżeli niewłaściwie przyczepisz im rzęsy, one w ciągu paru godzin odczepią się od twoich oczu. Znacznie trwalsze efekty uzyskasz z pomocą gabinetów kosmetycznych. To właśnie w nich możesz się zdecydować na stałą aplikację sztucznych rzęs. Zagęszczasz je i przedłużasz, decydując samodzielnie o tym, jak mają one ostatecznie wyglądać. Uzyskujesz koniec końców po prostu takie rzęsy, jakie od dawna już ci się śniły, a jakich nie potrafisz wytworzyć z pomocą zwykłej maskary.

Oczywiście zabieg polegający na zakładaniu sztucznych rzęs pojawia się w ofertach salonów kosmetycznych już od ładnych paru lat. Dawniej nie był jednak aż tak popularny. Wynikało to z tego, że kosmetyczkom nieznane były jeszcze te wszystkie nowoczesne techniki, które umożliwiałyby takie przyklejenie rzęs, aby dla samej jej nowej właścicielki okazały się one w stu procentach wygodne. Na ten moment takie metody oczywiście istnieją. Nie martw się więc o to, że jeśli zdecydujesz się na założenie sztucznych rzęs, tuż po zabiegu będziesz tego żałować. Delikatne włoski, dopasowane do twoich naturalnych, wtopią się w nie i staną się wręcz niewyczuwalne. Sam klej do sztucznych rzęs, którego teraz używa się w najnowocześniejszych salonach kosmetycznych, też okaże się dla ciebie całkowicie bezpieczny i delikatny. Nie wywoła żadnej reakcji alergicznej, nawet jeśli skóra twoich powiek jest dość wrażliwa i skłonna do podrażnień. Jeżeli rzęsy zostaną doczepione do twojej skóry przez profesjonalną i doświadczoną w tym temacie kosmetyczkę, na przestrzeni czasu nic się z nimi nie będzie dziać. Utrzymają się w perfekcyjnym stanie nawet przez parę tygodni. Pozwolą ci zrezygnować z tego kluczowego elementu makijażu, jakim jest malowanie rzęs. Mimo iż nie jest to trudny zabieg, każdego dnia przeznaczasz na niego przynajmniej tych kilka minut. Lepiej więc ten czas zaoszczędzić i zyskać maksymalną wygodę i piękny wygląd oczu.

Gdy już udasz się do salonu kosmetycznego i wyrazisz swoją chęć skorzystania z zabiegu polegającego na doklejaniu sztucznych rzęs, zostaną ci zaproponowane różne rodzaje takich włosków. Niektóre z nich wręcz idealnie sprawdzają się na imprezach i ważniejszych okazjach. Możesz się na nie zdecydować np. tuż przed sylwestrem, aby Nowy Rok przywitać w wielkim stylu i z cudowną prezencją, którą każdy na pewno szybko dostrzeże. Gdybyś jednak zamierzała przeprowadzić takie przygotowania do imprezy w salonie kosmetycznym, za doklejenie naprawdę imponujących i efektownych rzęs zapłaciłabyś dość sporą kwotę. Wolisz ją zaoszczędzisz? Sama udaj się zatem do dowolnej drogerii i przyjrzyj się tym wszystkim sztucznym włoskom, aby wybrać spośród nich coś takiego, co naprawdę odmieni twoje oczy i wpłynie na wygląd całego makijażu. Sięgnij od razu także po dobry i sprawdzony klej do sztucznych rzęs. Następnie naucz się go używać – klejem powinnaś pokryć powiekę przy samej nasadzie rzęs, odczekać kilka sekund i umieścić na niej pasek z wmontowanymi włoskami (możesz to zrobić z pomocą pincety, jeśli twoje ręce nie są aż tak zgrabne lub zaczną ci się trząść). Po imprezie bez trudu odczepisz takie rzęsy i umieścisz je z powrotem w pudełku, aby móc z nich jeszcze skorzystać. Zostaw je sobie na te naprawdę specjalne okazje. To właśnie podczas nich powinnaś zapewniać sobie niesamowity i oryginalny wygląd.

Sztuczne rzęsy sprawdzą się również na co dzień. Oczywiście olbrzymie wachlarze długich, zakręconych i bardzo ciemnych włosków raczej nie będą wyglądać dobrze w sytuacjach codziennych. Zaopatrzona w coś „takiego” tuż po wstaniu z łóżka z trudnością będziesz poznawać się w lustrze. Twoja niepomalowana twarz w połączeniu z olbrzymimi rzęsami nie będzie wyglądać dobrze. Prezencja stanie się wręcz komiczna, zwłaszcza gdy w takim częściowym makijażu będziesz musiała udać się na siłownię, do parku lub do osiedlowego sklepu na małe zakupy. Jeżeli więc chcesz nosić takie sztuczne rzęsy na co dzień, zadbaj o to, aby były one jak najbardziej delikatne. Efekt końcowy zabiegu nie może być teatralny czy jakkolwiek przesadzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here