Szampony do włosów farbowanych

Lśniące pasma włosów to marzenie niejednej dziewczyny. Trudno jednak uzyskać taki efekt, jeśli niewłaściwie pielęgnuje się swoje włosy, albo gdy nie robi się tego wcale. Niektórzy wręcz uważają, że zabieg, jakim jest farbowanie włosów, jest jedyną rzeczą, jaką należy przy nich wykonywać. Jest to dość częsty błąd, bo mimo że farby zawierają moc różnorodnych olejków, które mają za zadanie pielęgnować włosy, to jest to niewystarczająca metoda dbałości o nie. Można to bardzo szybko zauważyć. Wystarczy po zabiegu koloryzacji nie stosować na pasma żadnych odżywek ani olejków. Po niedługim czasie włosy staną się niezwykle szorstkie, a nawet suche. Dzieje się tak, ponieważ tracą one swoją naturalną wilgotność. Ma to miejsce także wtedy, gdy włosy nie są poddawane zabiegom koloryzującym. Także, gdy włosy są naturalne, a nie są właściwie pielęgnowane, to w niedługim czasie utracą swój naturalny blask i będą się prezentowały niekorzystnie.

Osoby, które po raz pierwszy nakładają na włosy farbę, są w lepszej sytuacji niż te, które robią to po raz kolejny. Jeśli barwnik zostanie nałożony równomiernie, to uzyskają one rewelacyjny efekt. Dlatego fryzjerzy tak bardzo cieszą się, gdy przychodzi do nich osoba, która ma naturalne włosy. Ich praca jest wówczas znacznie łatwiejsza, bo nie muszą ściągać jednego koloru, żeby nałożyć drugi. To jak wiadomo, wiele ułatwia. Jeśli ma się zafarbowane włosy, a chce się mieć na głowie tylko jeden kolor, a przy tym nie obciążać za bardzo pasm, to najlepiej zafarbować jedynie sam odrost. Wówczas nie niszczy się dodatkowo tych włosów, które są już pokryte farbą wcześniej. Co najwyżej można jedynie delikatnie odświeżyć kolor, żeby nie było różnicy między odrostem a resztą włosów. Wydaje się to zatem idealną opcją dla tych kobiet, które chcą właściwie dbać o swoją fryzurę, a przy tym nie sprawić, że pasma będą zniszczone.

Szampony do włosów farbowanych powinna stosować każda osoba, która nie ma naturalnego koloru włosów. Są one przeznaczone właśnie do włosów, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Zawierają różne olejki nawilżające, które odżywiają włos od środka, a jest to niezwykle ważne, gdy nie jest ona naturalny. Poza tym działają korzystnie na cebulki włosów i także je wzmacniają. Dlatego, jeśli stosuję się go do każdego mycia, można zauważyć wyraźną poprawę kondycji włosów. Po zastosowaniu go najlepiej nałożyć odżywkę, której nie trzeba spłukiwać. Jest zalecana zwłaszcza dla tych kobiet, których włosy nie mają skłonności do przetłuszczania. A więc mówiąc wprost, do bardzo suchych włosów. Jeśli ma się włosy tłuste, to lepszym rozwiązaniem wydaje się odżywka, którą należy spłukać po upływie około pięciu minut od nałożenia. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, żeby produkt nie pozostał na włosach, bo mimo że będą umyte, to będą wyglądały na nieświeże, a tego wolałoby się uniknąć za wszelką cenę.

W każdym zakładzie fryzjerskim stosowane są kosmetyki z tak zwanej najwyższej półki. Za niektóre trzeba oczywiście dodatkowo opłacić, ale widać różnicę, jeśli użyje się szamponu profesjonalnego, a takiego, który zakupiło się na bazarze. To właśnie dlatego, gdy wychodzi się od fryzjera, włosy prezentują się najlepiej, bo używa on produktów wysokiej jakości, które są przeznaczone do danego typu włosów. Zarówno kobiety, które rozjaśniły włosy, jak i te, które zafarbowały je na czarno albo na kolor rudy, powinny stosować szampon, który wzmacnia strukturę włosa. W ten sposób można uniknąć wypadania włosów, a więc nadmiernej ich utraty. Wiadomo, że w ciągu dnia i tak traci się bardzo dużo włosów i nie jest to zależne od kosmetyków, jakich się używa. Można nawet powiedzieć, że jest to normalne zjawisko, ale mowa tu raczej o nadmiernym wypadaniu włosów. Ma ono miejsce wówczas, gdy w ciągu doby traci się około trzystu włosów, a więc naprawdę sporo.

Jeśli chce się zachować włosy w idealnej kondycji, to nie powinno się oszczędzać na produktach, które są przeznaczone do ich pielęgnacji. Najlepiej dokładnie przyjrzeć się swoim włosom i zaobserwować, jak zachowują się w suchym klimacie, a także wtedy, gdy jest na dworze wilgotno. Jeśli włosy się puszą i skręcają pod wpływem wilgoci, to najlepszą opcją będzie zakup olejku, który wygładzi niesforne kosmyki i zamknie tym samym łuski włosa. Nie będą się one otwierać podczas wilgotnych dni, a tym samym fryzura zachowa swój kształt. Jest to dość ważne, gdy planuje się wielkie wyjście, a warunki atmosferyczne są po prostu niesprzyjające. W takiej sytuacji użycie profesjonalnych kosmetyków jest wręcz koniecznością. W przeciwnym razie nie ma co liczyć na zrobienie spektakularnego wrażenia, bo fryzura będzie znacznie odbiegać od ideału.

Z czasem każda osoba znajdzie kosmetyki oraz preparaty, które szczególnie polubi. Można zauważyć, jak wpływają one na włosy, a także, czy po użyciu ich układają się one lepiej lub gorzej. Na podstawie wielu prób i błędów, w końcu wybierze się taki, który szczególnie przypadnie do gustu i będzie się chciało go stosować o każdej porze roku, także w zimie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here