Szampon do włosów rozjaśnianych

Okres letni, a także wiosenny to czas, podczas którego marzy się o zmianach. Nie tylko w życiu prywatnym, czy zawodowym, ale także w swoim wyglądzie. W przypadku kobiet wybór najczęściej pada na zmianę koloru włosów i nie ma się co dziwić, bo jest to element, który trudno przegapić, a zmiana zawsze jest widoczna. Szczególnie, wtedy gdy dana osoba na przykład przefarbuje włosy z jasnych na ciemne albo na odwrót. Tego typu metamorfozy są bardzo fajne i polecane także przez psychologów, bo jeśli są dobrze zrobione, to potrafią zdziałać przysłowiowe cuda. Osoba, która wygląda pięknie, tak też się czuje, a to jak wiadomo, wpływa na ogólne samopoczucie i sprawia, że pewność siebie znacznie wzrasta.

Warto jednak wiedzieć i nie zapominać o tej bardzo ważnej informacji, że nie każdy kolor włosów może pasować do danego typu urody. Może nie każdy ma tego świadomość, ale jest kilka głównych typów urody. Pierwszym z nich jest tak zwana pani zima. Osoby o tej urodzie mają ciemne włosy i jasną, niemal porcelanową cerę. Kolejnym typem jest pani jesień, a więc kobiety o tym typie urody odznaczają się jasną skórą, często piegowatą, a także rudymi włosami. Ostatnim głównym typem jest lato. Kobiety te, mają słoneczną cerę i jasne włosy w odcieniu blond. Niektóre kobiety pragną radykalnych zmian, dlatego bardzo często decydują się na farbowanie. Blondynki, które mają bardzo jasne włosy, z reguły stosują szampon do włosów rozjaśnianych. A to dlatego, że nie da się uzyskać takiego odcienia, jeśli nie podda się włosów zabiegowi utleniania. Henna nie nadaje się do tego typu zabiegów, dlatego kobiety, które mają jasne włosy, wiedzą, że odznaczają się one sporym zniszczeniem. Brunetki mogą stosować naturalny barwnik, ale blondynki już nie. Jeśli blondynka użyje henny, to jej włosy mogą przybrać bardzo nieoczekiwany kolor. Może to być na przykład barwa zielona, fioletowa lub czerwona, a jak wiadomo, nie każda kobieta życzy sobie, żeby wyglądać jak tęcza.

Jasny kolor włosów, a przy tym i tak stonowany, zaleca się osobom starszym. Przy takim odcieniu zmarszczki są o wiele mniej widoczne. Nie powinien on być jednak za jasny, bo bardzo rozjaśniane włosy pasują tylko i wyłącznie kobietom młodym. Warto także wiedzieć i jest to prawda znana nie od dziś, że ciemne kolory postarzają. Do tego wyostrzają one rysy twarzy, a osoba w ciemnych włosach wydaje się poważna. Zmarszczki są wówczas także bardziej widoczne. Bez względu jednak na to, jaki ma się kolor włosów, trzeba pamiętać o ich właściwej i przemyślanej pielęgnacji. Panuje mylne przekonanie, że wystarczy kupić szampon lub odżywkę w drogerii i już zadbało się o włosy. Nic bardziej mylnego. Preparat, jaki stosuje się do pielęgnacji, powinien być odpowiednio dobrany do typu włosów, a także do ich struktury. Jeśli tak będzie, to bardzo szybko będzie można zauważyć zmianę w swoim wyglądzie. Włosy nie będą poplątane ani nie będą się puszyć pod wpływem wilgoci. Poza tym łatwiej będzie je rozczesać szczotką lub grzebieniem. Warto przy tym pamiętać, że jeśli włosy się plączą, to nie należy ich szarpać, ani rozczesywać na siłę. Powinno się to robić pomału i precyzyjnymi ruchami, bo w przeciwnym razie bardzo łatwo uszkodzić delikatną strukturę włosa, a tego każdy wolałby uniknąć.

Jeśli włosy są traktowane nieodpowiednio, to niestety w niedługim czasie widać tego efekt. Włosy, które zostały poddane zabiegowi rozjaśniania, są szczególnie kruche i często także łamliwe. Dlatego można zauważyć, że osoby, które używają rozjaśniaczy, mają kosmyki o nierównej długości, a to dlatego, że część włosów po prostu się ukruszyła. O wiele lepiej dołożyć nieco więcej do zabiegu i skorzystać nie z rozjaśniacza, ale z farby. Z reguły nie zawiera ona amoniaku, tylko bazuje na całkowicie naturalnych składnikach. A jak wiadomo, to co naturalne zawsze jest w cenie i swoje też musi kosztować. Oszczędza się wtedy na pielęgnacji włosów. Mniej wydaje się na odżywki, czy maski i oszczędza się także swój czas, bo pielęgnacja włosów zniszczonych jest bardzo czasochłonna. Samo nakładanie odżywek, a następnie ich spłukiwanie zajmuje ogrom czasu, który można by było spożytkować na coś o wiele przyjemniejszego. Tutaj wybór jest już zależny od osoby, która ma go dokonać. Młode osoby najczęściej korzystają z rozjaśniaczy, które wnikają bezpośrednio w głąb komórek włosa. Jest on wówczas całkowicie pozbawiany naturalnego pigmentu i nie ma możliwości przywrócenia go. Jeśli chce się mieć inny kolor lub stopniowo powracać do tego naturalnego, to konieczne jest nałożenie farby, która pomoże uzyskać efekt zbliżony do naturalnego.

Często jednak jest to tak zwana metoda prób i błędów, bo nigdy nie wiadomo, jak na farbę zareaguje włos, który był uprzednio poddany procesowi dekoloryzacji. A takim właśnie procesem jest rozjaśnianie pasm utleniaczem, który zawiera amoniak. Dlatego też, zanim podejmie się jakiekolwiek radykalne kroki dotyczące zmian w swoim wyglądzie, to należy je uprzednio dobrze przemyśleć, bo efekty mogą być różne, a także odbiegać od wyobrażeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here