Sposoby na zmarszczki marionetki

Żadna kobieta nie lubi zmarszczek na swojej twarzy. Jednak wraz z wiekiem, pojawią się one mimo wszystko i stopniowo będą się pogłębiać. Bardzo popularnym problemem są tzw. zmarszczki marionetki, które wraz z procesem starzenia stają się coraz bardziej widoczne.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Wiadome jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Słowa te dotyczą również profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Dlatego już w wieku ok. 25 lat warto zacząć stosować pewne zasady, które spowodują opóźnienie pojawienia się zmarszczek. Należą do nich:
– prawidłowe nawilżenie skóry (dobre kremy, picie 2 l wody dziennie),
– unikanie ekspozycji na słońce,
– ćwiczenia mięśni twarzy,
– unikanie nadmiernej mimiki,
– codzienny masaż twarzy,
– ruch na świeżym powietrzu,
– odpowiednia pozycja podczas snu,
– unikanie palenia papierosów, nadużywania alkoholu, zanieczyszczeń środowiska,
– redukcja stresu, unikanie przemęczenia,
– dieta bogata w witaminy C, A, E, B oraz minerały.

Joga twarzy a zmarszczki

Ćwiczenia twarzy są świetną formą profilaktyczną, gdy chodzi o powstawanie zmarszczek, ale równie dobrze można je stosować, gdy zmarszczki już się pojawiły. Regularny masaż skóry nigdy nie spowoduje negatywnych efektów, a wręcz odwrotnie: dotleni skórę, poprawi ukrwienie i pobudzi do procesów odbudowy.
Taka gimnastyka twarzy powinna trwać ok. 15 minut, może być wykonywana codziennie.

Czym są zmarszczki marionetki? Przyczyny ich powstawania.

Zmarszczki marionetki zwane inaczej fałdkami, to bruzdy grawitacyjne, które biegną od kącików ust ku dołowi, aż do brody. Tworzą się one, ponieważ tkanka podskórna w tych miejscach traci objętość i zaczyna opadać. Uważa się, że powstają najszybciej u osób, których mimika twarzy wyraża często złość lub smutek.
Jako przyczynę tworzenia się tych zmarszczek, podaje się także często dziedziczenie. Budowa twarzy również może sprzyjać ich powstawaniu. Kobiety o wyraźnie zarysowanych policzkach, wysoko umiejscowionych kościach jarzmowych oraz twarzy w kształcie serca, są w znacznie mniejszym stopniu narażone na tworzenie się takich zmarszczek. Gorzej jest w przypadku osób o pełnych policzkach, które nie posiadają wyraźnie zarysowanych kości policzkowych.
Na pojawienie się fałdek marionetki ogromny wpływ ma także masa ciała. Gdy bowiem tęższa osoba, drastycznie straci na wadze, skóra w okolicy żuchwy zareaguje – pojawią się bruzdy.

Czy można walczyć ze zmarszczkami marionetki?

Proces starzenia się skóry zaczyna się bardzo wcześnie, bo już w wieku 20 lat. Zmarszczki marionetki pojawiają się jednak dużo później, bo około 40. roku życia. Bruzdy stają się wtedy coraz bardziej widoczne, a broda i cały owal twarzy „opada”. Często cała skóra twarzy staje się wiotka i przesuszona.
Wiele pań chciałoby zatrzymać ten proces starzenia się skóry, niestety nie jest to możliwe. Jedyne, co można zrobić, to opóźnić lub złagodzić niepożądane objawy.

Peeling chemiczny

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom oferując zabiegi, dzięki którym nawet głębokie bruzdy staną się prawie niewidoczne. Jednym z nich jest nałożenie na twarz mieszanki z odżywczych witamin i kwasów. Spowoduje to przede wszystkim złuszczenie skóry, a dodatkowo wzbogaci tkankę skórną w substancje odżywcze, które pobudzą ja do regeneracji. Kilka regularnych zabiegów tego typu wygładzi skórę, nawilży i ujędrni.
Zabiegi te najlepiej sprawdzają się u osób, u których zmarszczki marionetki dopiero się pojawiają. Oczywiście lekarz musi dobrać preparat, z którego będzie wykonany peeling, do skali problemu pacjenta.
Ciekawym rozwiązaniem jest peeling z komórkami macierzystymi. Peeling taki wpływa na szybką odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych, pobudza skórę do odnowy i wyrównuje jej powierzchnię bez odczucia nieprzyjemnego pieczenia i podrażnienia.

Wypełniacze a zmarszczki

Osobom, które szukają zabiegów dających natychmiastowe efekty, zaleca się ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym. Zabieg ten wypełnia zmarszczki już w kilka minut. Nie jest jednak trwały, dlatego po upływie około pół roku trzeba go powtórzyć. Zabieg, poza wypełnieniem zmarszczek, przynosi też inne korzyści. Przede wszystkim wstrzykiwana substancja zawiera witaminy, które wnikając w głąb skóry, niszczą uszkodzone komórki i pobudzają do szybkiej produkcji nowych.
Tego rodzaju wypełniacze są idealne dla osób 30-50-letnich.

Nici liftingujące dla osób starszych

Po 60. roku życia linie marionetek są już zazwyczaj bardzo wyraźne i głębokie, dlatego też metoda walki z nimi musi być inna. W tym przypadku doskonale sprawdza się formuła nici liftingujących. Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici, których zadaniem jest wydzielanie związków pobudzających skórę do produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Działanie nici jest natychmiastowe: obwisłe tkanki ulegają wzmocnieniu, a skóra odzyskuje napięcie i wygładza się. Warto dodać, że zabieg ten jest trwały nawet przez 210 dni.

Problem zmarszczek dotyka wszystkich, bez względu na płeć, więc zarówno kobiety, jak i mężczyźni, próbują walczyć z nim przy użyciu różnych metod. Wybór jest duży, ale warto zacząć działać w odpowiednim czasie, dobierając metodę do potrzeb swojej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here