Rehabilitacja domowa vs szpitalna

Każdemu kto dozna uszkodzenia ciała przysługuje odpowiednia opieka medyczna. Działania służące przywróceniu sprawności fizycznej, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, są częścią procesu terapeutycznego.

Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja w warunkach domowych została włączona w poczet usług refundowanych przez NFZ. Dedykowana jest pacjentom, którzy ze względu na różnego rodzaju urazy, nie mają możliwości na samodzielne poruszanie, a przez to, nie są w stanie dotrzeć do odpowiednich placówek rehabilitacyjnych. Zaświadczenie uprawniające pacjentów do skorzystania z rehabilitacji domowej wystawiane jest przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalistę rehabilitacji, reumatologii, neurologii czy fizjoterapii. Świadczenia z tytułu rehabilitacji domowej nie mogą być łączone ze świadczeniami realizowanymi w zakresie hospicjum domowego.

Pakiet zabiegów jest dość ograniczony, dlatego pacjenci, którzy pragną być objęci kompleksową opieką mogą zdać się na usługi rehabilitacyjne prywatnych placówek świadczących opiekę rehabilitantów.

Jednostki te gwarantują najwyższej klasy usługi, dla osób pooperacyjnych oraz rehabilitację poszpitalną. Niejednokrotnie stres oraz przemęczenie utrudniają opiekę nad chorym, dlatego lepiej uzyskać pomoc firmy, która w swoich szeregach posiada specjalistów, zajmujących się rehabilitacjom. Co więcej rehabilitacja w domu daje poczucie bezpieczeństwa zarówno osobie chorej jak i jego krewnym. Większość dokumentacji można wypełnić oraz odesłać za pośrednictwem Internetu.

Wybierając firmę specjalizującą się w opiece rehabilitacyjnej, możemy mieć pewność, iż ćwiczenia będą prowadzone przez posiadającą wszelkie uprawnienia kadrę. Za każdym razem kadra wybierana jest pod kątem indywidualnych potrzeb chorego oraz jego rodziny. Opiekun niepełnosprawnego w każdej chwili może, bez podania przyczyn zwrócić się o wymianę personelu. Po zgłoszeniu naszych potrzeb, zespół zajmujący się rehabilitacją pojawi się w domu przed upływem 24 godzin.

Płatność za świadczone usługi można podzielić an godzinową, całodobową, z zamieszkaniem oraz okresową.

Rehabilitacja szpitalna

Rehabilitacja szpitalna odbywająca się na trenie szpitala nie oznacza zamknięcia oraz dyskomfortu wynikającego z miejsca, w którym się znajdujemy. Nierzadko szpitale świadczące usługi rehabilitacyjne położone są w malowniczej okolicy, która odwodzi myśli od dolegliwości ciała. Coraz popularniejsze turnusy rehabilitacyjne, prowadzone są przez wykwalifikowany personel, który wie, w jaki sposób prowadzić ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, służących do wzmocnienia poszczególnych partii ciała.

Rehabilitacja po studiach

Osoby po studiach na kierunku fizjoterapia bez trudu znajdą pracę w zawodzie. Dobrze płatne posady, oferowane są przez firmy świadczące usługi z zakresu opieki nad chorym. Każda chcąca zaistnieć na rynku firma oferująca usługi rehabilitacyjne, nie tylko poszukuje najlepszych absolwentów uczelni, ale również inwestuje w ich dalszy rozwój. Firmy nierzadko decydują się na szkolenie swoich pracowników, wiedząc, iż tylko najlepsza kadra zapewni im pozostanie bezkonkurencyjnymi na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here