Prostownica turmalinowa - co to takiego?

Każdej z nas zdarzyło się kiedyś prostować swoje włosy. Nawet jeśli nie posiadamy własnego sprzętu do wygładzania pasm, z takiego zabiegu możemy skorzystać w większości gabinetów fryzjerskich. Nierzadko nawet gdy decydujemy się wyłącznie na samo cięcie, czyli np. podcinamy swoje zniszczone i rozdwojone końcówki, na sam koniec wizyty fryzjer stara się jakoś ułożyć nasze włosy i w takim momencie może je właśnie wyprostować. Efekt nierzadko nas zachwyca. Nie chodzi tu tylko o to, że podobnego rezultatu nie mogłybyśmy uzyskać same. Gdybyśmy tylko zastosowały jakąś prostownicę, także wygładziłybyśmy swoje pasma, ale ich nowy wygląd przestałby być widoczny już po paru godzinach, podczas gdy fryzjerzy dbają o to, aby ułożone przez nich fryzury można było nosić spokojnie nawet przez cały dzień i noc. Wszystko to jest kwestia zastosowania dobrych urządzeń do stylizacji. Jeżeli więc wciąż nie zdecydowałyśmy się na żadną prostownicę, a właśnie teraz zamierzamy ją kupić, popatrzmy na najnowocześniejsze urządzenia z tej grupy produktów. Jednym z nich jest prostownica turmalinowa. Ostatnio to właśnie ona zawróciła w głowach wszystkich fryzjerów, którzy nie wyobrażają sobie już tego, aby mogli prostować pasma swoich klientek z pomocą innych tańszych urządzeń.

Najlepsze urządzenia zazwyczaj są również najdroższe, dlatego musimy liczyć się z tym, że na taką nowoczesną prostownicę turmalinową wydamy sporo pieniędzy. W zamian uzyskamy jednak cudowny i bardzo funkcjonalny sprzęt. Pozwoli nam on na stworzenie z włosów perfekcyjnej gładkiej tafli. Jeżeli szukamy właśnie czegoś takiego, spójrzmy na prostownicę, które w całości zostały wykonane z turmalinu lub których powierzchnie zostały pokryte solidną warstwą tego materiału. Jest on cudownym tworzywem dla naszych włosów. Ze względu na to, że nie wydziela jonów dodatnich, nie powoduje puszenia się kosmyków. Jedynie skutecznie i zauważalnie je wygładza, dzięki czemu później możemy stworzyć z nich zupełnie dowolne fryzury. Nawet jeśli z natury nasze włosy są mocno kręcone lub wyraźnie pofalowane.

Prostownica turmalinowa wyróżnia się zawieraniem licznych małych kryształków wykonanych z tego specjalistycznego materiału. Zazwyczaj pokrywa się nimi same płytki urządzenia. Zawierają one turmalin w każdym swoim miejscu, dzięki czemu niezależnie od tego, w jaki sposób umieścimy na nich swoje pasma, zostaną one poddane działaniu jonów ujemnych. To one sprawią, że nasze włosy nie tylko przestaną się puszyć, ale też nie będą się elektryzować. Wydzielają również sporą ilość podczerwieni, która dba o to, aby cało urządzenie zostało równomiernie nagrzane. Potrafi przenieść one swoje ciepło na całą długość naszych włosów. W rezultacie możemy je idealnie wyprostować i doskonale wygładzić. Uzyskujemy po prostu lśniące i przepięknie prezentujące się pasma, które dodają nam uroku. Możemy od razu wyjść w takich włosach z domu albo zdecydować się na utworzenie z nich bardziej szalonej fryzury. Na gładkich włosach wszystkie uczesania wyglądają znacznie lepiej niż na tych kręconych lub falowanych.

Oczywiście jeśli chcemy kupić dobrą prostownicę, nie możemy patrzeć tylko na to, by była ona wykonana z turmalinu. Nawet te materiał nie gwarantuje nam bowiem, że urządzenie będzie dobre dla naszych włosów. Spójrzmy także na kilka innych jego cech. Przyjrzyjmy się jego dodatkowym i uzupełniającym funkcjom. O ile prostownica w ogóle je posiada, producent na pewno chętnie nam o nich wspomnie. Będzie chciał przekonać nas do zakupu jego produktu, dlatego stworzy jego kolorowy i bujny opis, umieszczając go na etykiecie przyklejonej do produktu. Popatrzmy więc na nią koniecznie. Zobaczmy, co jeszcze może nam zaproponować wybrana przez nas prostownica turmalinowa. Zwróćmy uwagę na kształt jej płytek. Powinny być one lekko zaokrąglone, aby łatwiej było nam sunąć nimi po włosach. Muszą też mieć ruchomą formę i elastyczną strukturę. Taki kształt i rodzaj płytek pozwoli nam na ekspresowe ujarzmienie włosów i ich perfekcyjne wygładzenie.

Warto także spojrzeć na to, czy temperatura umożliwia nam kontrolowanie jej temperatury. Nie zawsze nasze włosy będą wymagać zastosowania tych najwyższych temperatur. Jeżeli z natury są dość gładkie, a po prostu chcemy je jeszcze mocniej przytwierdzić do samej twarzy, bo zamierzamy stworzyć z nich koka lub wysokiego kucyka, spokojnie wystarczy nam niższa temperatura – wynosząca ok. 180 stopni C. Nie poradzi sobie ona jednak z większymi falami lub lokami. W tym przypadku konieczne będzie zastosowanie temperatury wynoszącej mniej więcej 220 stopni C. Prostownica dająca nam dostęp do regulacji temperatury na pewno sprawdzi się u nas świetnie. Zawsze dostosujemy ją do kondycji swoich włosów, nie paląc ich w momencie, gdy będą one bardzo zniszczone. W trakcie zakupów powinnyśmy kierować się również ceną takich produktów. Jeżeli widzimy, że prostownica jakiegoś producenta kosztuje mniej niż pięćdziesiąt złotych, w żadnym wypadku nie powinniśmy po nią sięgać. W tak niskiej cenie nie znajdziemy niestety porządnych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here