Podatki marynarskie - co powinnienieś o nich wiedzieć?

Rozliczanie podatków marynarzy rodzi wątpliwości zarówno wśród podatników jak i organów prawnych. Powodem jest często zmieniające się prawo podatkowe i niejasne regulacje prawne określające podatki dla marynarzy.

Marynarze często mają błędne przekonania o swoim statusie podatkowym. a niektórzy z nich unikają składania zeznań podatkowych. Warto podkreślić, że takie zachowanie podlega karze. Każdy marynarz może zostać poddany kontroli podatkowej, nawet jeśli nie figuruje w bazie danych urzędu skarbowego. Przyczyną kontroli mogą być na przykład informacje wysyłane przez zagraniczne organy podatkowe do polskich organów podatkowych na temat przychodów uzyskanych przez marynarzy zagranicą. Unikanie rozliczeń podatkowych może wyjść na jaw także podczas zakupu nieruchomości lub samochodu.

Każda osoba pracująca w zawodzie marynarza jest w zupełnie innej sytuacji podatkowej. Powodem jest to, że marynarze zawierają kontrakty o różnorakiej treści, mają różnych pracodawców, przysługują im inne ulgi podatkowe. Niektórzy marynarze rozliczają się tylko w kraju, z którego pochodzi ich bandera, jeszcze inni tylko w Polsce. Przepisy jednak wskazują, iż nie do końca każda z tych form jest właściwa. Niektórym marynarzom przysługuje ulga abolicyjna przeznaczona dla podatników, którzy uzyskali przychód za granicą, w państwie dla którego właściwą metodą unikania podwójnego opodatkowania jest metoda proporcjonalnego odliczenia.

Najlepszą radą dla tych, którzy nie wiedzą, jakie podatki marynarskie powinni zapłacić, jest udanie się do kancelarii radcowskiej, bo tylko radca prawny może nam pomóc zrobić rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy, nie warto słuchać obiegowych opinii krążących w środowiskach marynarskich. Za błąd w zeznaniu podatkowym odpowiada podatnik, a nie Urząd Skarbowy. Nie warto zatem ryzykować składając niepoprawne zeznania. Jeśli szukasz rzetelnej wiedzy, o tym jaki podatek za pracę marynarzy powinieneś zapłacić, odwiedź stronę: radcaprawny-trojmiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here