Piękne włosy

Każda z nas marzy o atrakcyjnym wyglądzie. Kiedy jesteśmy młode, nie jest trudno uzyskać ładny i pociągający wygląd. Z czasem jednak rysy twarzy się zmieniają i nasza cera wymaga dodatkowej pielęgnacji. Są kobiety, które wybierają naturalne metody przeciwdziałania starzeniu i takie, które wydają sporo pieniędzy na kosmetyki drogeryjne i podążają za nowościami, w celu utrzymania dobrej formy.

Zwykle sylwetka, wygląd cery, włosów i paznokci idą ze sobą w parze. Chodzi o to, że jeśli kobieta ceni siebie i ma wyraźne poczucie estetyki przekłada się to na jej aparycję. Będzie atrakcyjna pod każdym względem, dlatego, że jeśli dzieje się coś nie tak z jakąś częścią jej urody, na przykład włosami, będzie próbowała różnych metod, aby odwrócić sytuacje. Często też takie kobiety mają ładne sylwetki, starają się nie przybierać na wadze, a jeśli się to zdarzy, natychmiast ograniczają spożywanie szkodliwych produktów i zwykle udaje im się wrócić do fit sylwetki i nie zajmuje to strasznie dużo czasu.

Każda z nas chce mieć piękne włosy, ponieważ bardzo rzucają się one w oczy innym i nam samym. Stojąc przed lustrem, na pewno nieraz pomyślałyśmy jak wygląd włosów przekłada się na wygląd całej twarzy, a nawet sylwetki. Dobrze jest o tym pamiętać i pielęgnacje włosów traktować priorytetowo. Nie chodzi o to, by wciąż nakładać na włosy jakieś maski, bo może się zdarzyć, że nawet wyrządzą one więcej szkody niż pożytku, raczej chodzi o to, aby w zrównoważony sposób dostarczać naszym kosmykom tego, czego potrzebują., Dużo zależy od struktury naszego włosa, tego czy jest on prosty, czy kręcony, nisko, średnio czy wysoko porowaty. Mogą na to mieć wpływ czynniki zewnętrzne, ale w dużej mierze to genetyka decyduje o tym, co nosimy na swojej głowie. Ktoś może powiedzieć, że jest to niesprawiedliwe. Tak jest i trzeba się z tym pogodzić. Nawet jeśli nasze naturalne włosy są rzadkie i nie mają połysku, są dziś sposoby na to, żeby to zmienić. Możliwe jest dziś zagęszczanie włosów.

Jeśli nie mamy takich potrzeb, bo naszym włosom nic nie dolega, warto obserwować od czasu do czasu ich stan. Dobrze jest co kilka miesięcy je podciąć, niektórzy uważają, że najlepiej robić to co półtora miesiąca,ale czas tak szybko leci, że nie wiadomo, czy są osoby, które pilnują tak częstego podcinania końcówek.

Aby sprawić, żeby nasze włosy były piękniejsze, bardziej lśniące i jedwabiście gładkie, warto zastanowić się, czego mogą potrzebować. Niektóre włosy dobrze tolerują obecność w szamponach i odżywkach silikonów, oczywiście jest to efekt krótkotrwały, ponieważ w rzeczywistości niszczą one strukturę włosa, powodując niemożliwe do naprawienia ubytki.

Jeśli mamy problem z puszeniem się włosów, są niesforne i odporne na układanie, warto przemyśleć, czy nie odłożyć pieniędzy potrzebnych na keratynowe prostowanie, jest to zabieg, który można wykonać u fryzjera lub samodzielnie w domu. Jeśli nie mamy pojęcia na czym on polega, lepiej udać się do fryzjera i nie eksperymentować na własnych kosmykach. Cena zabiegu jest zróżnicowana, ponieważ wiele zależy od gęstości i długości włosów, miasta w którym będziemy robić zabieg, może wynosić 400, a nawet 800 zł. Rezultaty są zachwycające, ponieważ prawidłowo przeprowadzony zabieg przywraca włosom blask, a efektem ubocznym jest to, że są proste, efekt powinien utrzymać się około pół roku, oczywiście pod warunkiem przestrzegania zaleceń fryzjerki co do odpowiedniego mycia i pielęgnowania nowych keratynowych włosów. Na początku czyli w pierwszych dniach nie wolno ich w ogóle moczyć. Nie wolno dopuścić do tego, aby zmoknąć n deszczu. Nie wolno ich również wiązać i mocno ściskać gumkami, oczywiście mówimy tu o okresie pierwszych kliku dni.

Jeśli nie stać nas na taki zabieg, albo po prostu nie chcemy go robić z jakichś przyczyn, warto zastosować inne metody polepszania stanu włosów, mogą być to naturalne maski czy używanie oleju.

W zależności od tego, czy nasze włosy są suche czy mają skłonność do przetłuszczania, musimy dopasować do nich pielęgnację, sposób i częstotliwość mycia. Nie zawsze to, co pomaga naszej koleżance, pomoże nam. Nawet włosy z pozoru podobne różnią się.

Jeśli czujemy, że mamy większy problem i potrzebujemy porady specjalisty, można udać się do trychologa,który oceni stan skóry głowy i podpowie jakie stosować środki na wzmocnienie włosów. Dobrze jest posłuchać tych wskazówek i się do nich zastosować, ponieważ zdrowe i zadbane włosy, faktycznie są piękną ozdobą kobiety. Jeśli do tego zadbamy o stan cery i paznokci, można powiedzieć, że dbamy o siebie kompleksowo, a takie poczucie jest ważne, żeby dobrze i wspaniale czuć się samej ze sobą i mieć właściwe poczucie własnej wartości. Każda kobieta, która osiągnęła ten stan może byś z siebie dumna.

Warto zauważyć w tym miejscu, że fryzura dopasowana do kształtu twarzy może dodawać wiele uroku i jest fundamentem naszej atrakcyjności. Siłą rzeczy więc dodaje pewności siebie,a ta cech a jest nieodłączną częścią prowadzenia szczęśliwego życia, pełnego sukcesów osobistych i zawodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here