Naturalne kosmetyki pielęgnujące włosy

Nie ma jak natura. Jest to coś najbardziej nam ludziom bliskiego. Coś, co nas otacza i co nie niszczy człowieka. Lecz niestety człowiek czyni odwrotnie i niszczy naturę. Takie odpłacanie złem za dobro może się zemścić na człowieku.
Mówiąc o naturze w pierwszej kolejności mamy na uwadze ziemię i wszechświat. Lecz natura, to także zjawiska fizyczne i rośliny. W skład roślin wchodzą drzewa i krzewy. Jak również trawy i rośliny uprawne. Oraz chwasty i zioła.
Ziołami nazywamy rośliny posiadające właściwości lecznicze. Rośliny lecznicze uprawiane metodą naturalną są produktem, z którego wytwarza się naturalne kosmetyki do włosów i skóry. Dużą grupę wśród wszystkich roślin stanowią zioła. Należą do nich gatunki dziko rosnące, jak i te celowo uprawiane z myślą o ziołolecznictwie. Z wielu roślin pozyskuje się również olejki do przemysłu perfumeryjnego. W naszym kraju istnieje wiele gatunków ziół leczniczych. W ziołolecznictwie wykorzystuje się liście, kwiaty i korzenie.
Do najbardziej znanych roślin leczniczych należą: dziurawiec, rumianek, mięta pieprzowa, melisa, mniszek lekarski, babka lancetowata, lipa drobnolistna, pokrzywa. To tylko niektóre z roślin leczniczych używanych w celach medycznych, jak i w przemyśle kosmetycznym.
Rośliny tak zwane kosmetyczne stosowane są do oczyszczania, upiększania i odżywiania naszej skóry i naszych włosów. Rośliny kosmetyczne są to rośliny mające zastosowanie w kosmetyce i kosmetologii.
Kosmetologia swoimi korzeniami sięga starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzane były np. w Egipcie już około pięciu tysięcy lat temu. W przeszłości rozwój kosmetologi ściśle związany był z rozwojem nauk medycznych. Pierwsza książka mówiąca o kosmetologi wydana została w siedemnastym wieku. W wieku osiemnastym nastąpił znaczny rozwój kosmetologii. A w wieku dziewiętnastym rozpoczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych. W wieku dwudziestym używanie kosmetyków stało się powszechne. Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały wielką popularność. A kosmetologia stała się odrębną dziedziną akademicką.
Kosmetologia jest to dział dermatologii, który zajmuje się badaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry, paznokci i włosów. Zwłaszcza skóry dotkniętej chorobą, jak na przykład alergią, łojotokiem, łuszczeniem, suchością. Kosmetologia jest ściśle związana z higieną życia. Na higienę życia składa się sposób odżywiania, ruch, sen, odpoczynek. Celem kosmetologii jest zwiększenie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała. Kosmetologia powiązana jest z medycyną estetyczną, chirurgią plastyczną, a także z metodami farmakologicznymi i fizykoterapeutycznymi.
Rośliny kosmetyczne służą do produkcji przeróżnych preparatów przywracających i utrzymujących urodę ciała. Najczęściej używanymi roślinami kosmetycznymi są: nagietek, aloes, rumianek, len, pszenica, awokado, poziomka, kakaowiec, jojoba, tuberoza, żeń-szeń, lawenda, róża, oliwka, konwalia, ogórecznik, fiołek, cytryna, pomarańcza, jaśmin, rozmaryn, macierzanka, melisa, morela, mięta, lilak, szałwia, sosna, brzoza, pokrzywa, tatarak, anyż, cynamonowiec, muszkatołowiec.
Żaden kosmetyk wyprodukowany w sposób konwencjonalny nie przyniesie tak pozytywnego rezultatu, jak naturalne kosmetyki do włosów i do pielęgnacji ciała. Gdyż nie ma to, jak natura, która pełna jest mocy. I ze względu na moc natury trzeba uważać, aby nie przesadzić z ziołami. Ponieważ większość ziół leczniczych ma właściwości trujące. I nadużywanie ich może być niebezpieczne. Zaleca się tu tak jak wszędzie złoty umiar. Tym bardziej że wielu ludzi stosuje rośliny bezpośrednio. I w zaciszu domowym wykorzystuje je do płukanek, kąpieli, maseczek itd. Rośliny posiadające właściwości kosmetyczne są wykorzystywane najczęściej w sposób pośredni. To znaczy do produkcji kosmetyków takich, jak mydła, szampony, kremy, balsamy, mleczka kosmetyczne, toniki, pudry, odżywki, maseczki kosmetyczne, perfumy i wiele innych.
Rośliny uprawiane metodą naturalną, a więc pozbawione obecności nawozów sztucznych i pestycydów są najbardziej wartościowe spośród wszystkich kosmetyków. Ponieważ są absolutnie bezpieczne dla naszego ciała. Mogą służyć do pielęgnacji skóry, włosów, zębów, higieny intymnej. Ponadto zioła kosmetyczne można używać w postaci naparów. Poza tym rośliny kosmetyczne są też jednym z głównych składników zapachowych perfum.
Naturalne kosmetyki do włosów są coraz bardziej popularne i chętnie stosowane. Lecz kosmetologia, to tak naprawdę nie tylko kosmetyki. Ale także zabiegi upiększające jak manicure i pedicure. Lecz to nie wszytko, bo jeszcze makijaż, przedłużanie i zagęszczanie rzęs, henna brwi i rzęs, depilacje owłosienia. Oraz zabiegi mające na celu utrzymanie elastyczności skóry i mięśni. Jak i zapobieganie powstawaniu zmarszczek i bruzd.
W dwudziestym pierwszym wieku nastąpił bardzo duży postęp w technologii produkcji kosmetyków. Jednak naturalnych kosmetyków nie zastąpi nic., dlatego że rośliny stanowią naturalne, najbogatsze i najskuteczniejsze źródło substancji aktywnych biologicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here