Najlepsza farba do włosów blond

Farbowanie włosów, a także częste wizyty u fryzjera są tak samo oczywiste, jak odwiedzanie dentysty. Niektórzy nawet częściej odwiedzają tego pierwszego. Kobiety, które raz zafarbowały swoje włosy, z reguły robią to już regularnie, żeby pokryć odrost, który jest naturalną koleją rzeczy. Powstaje on na skutek wzrostu włosów, a osoby, których włosy rosną szybko, częściej muszą odwiedzać salony fryzjerskie. Jest to dość zrozumiałe. Najbardziej popularne w tym sezonie są jasne kosmyki. Zwłaszcza w lecie, coraz więcej osób decyduje się na ten kolor, ponieważ jest on słoneczny i kojarzy się z wakacjami, a także z beztroską.

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że jest to odcień, który pasuje do różnych typów urody i niemal każdemu jest w nim do twarzy. Wyjątkiem są tutaj osoby rude, które nie powinny farbować włosów na ten kolor. Jeśli z kolei chce się mieć włosy czarne, to oczywiście jest to wskazane pod warunkiem, że ma się gęste włosy. W przeciwnym razie skóra głowy będzie bardzo widoczna przy takiej właśnie barwie. Dlatego w tym konkretnym przypadku jest to bardzo odradzane i dlatego też warto dostosować się do tej porady. Najlepsza farba do włosów blond to oczywiście taka, która nie niszczy włosów. Niestety tego rodzaju specyfiki nie istnieją, bo każdy z nich zawiera substancje, które w mniejszym lub w większym stopniu wpływają na kondycję włosów. Nie inaczej jest w tym konkretnym przypadku. Każda farba zawiera wodę utlenioną i w zależności od barwy, jest jej albo mniej, albo więcej. Poza tym kolejnym składnikiem, który jest powszechnie stosowany, jest amoniak. Znajduje się go więcej właśnie w jasnych barwach.

Bez względu na to, czy farbuje się włosy w salonach fryzjerskich, czy samodzielnie we własnej łazience, nie należy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji, zarówno przed nałożeniem farby, jak i po. I to nie tylko bezpośrednio po zabiegu, ale cały czas. Od tego zależy, jak długo dany kolor się utrzyma. Jeśli stosuje się szampony, które pomagają zachować kolor, to dość długo będzie on naprawdę intensywny, a jak wiadomo, o to w tym wszystkim chodzi. Każdemu zależy na długotrwałym efekcie, a jeśli można go uzyskać, to warto skorzystać ze środków, które właśnie to umożliwiają. Farbując włosy we własnym domu, warto stosować się do instrukcji obsługi, którą można znaleźć w każdym opakowaniu farby, bez względu na to, jakiego odcienia się używa. Różnicą w zawartości opakowania jest to, że gdy kupuje się ciemne odcienie, to w środku opakowania nie ma utleniacza, bo nie jest konieczne rozjaśnianie pasm przed nałożeniem farby. Rozjaśniacz znajduje się tylko i wyłącznie w opakowaniach jasnych farb do włosów. Miesza się go z farbą i dzięki temu uzyskuje się zamierzony efekt. Warto przy tym pamiętać, że mieszać farby można tylko w pojemniku, który jest wykonany z plastiku albo ze szkła. Nie powinno się używać do tego celu pojemników, które są wykonane z metalu. I jest to rada, do której należy się bezwzględnie stosować, jeśli nie chce się wyrządzić swoim włosom przykrości.

Po każdym farbowaniu należy nałożyć na włosy odżywkę. Ona również dołączona jest do opakowania, w którym znajduje się farba. Nie warto jej za szybko spłukiwać, tylko potrzymać ją chwilę na włosach. W ten sposób ma się pewność, że wszelkie zawarte w niej składniki wnikną w struktury włosa i to te najgłębsze. W ten sposób bezpośrednio po farbowaniu włosy są delikatne i miłe w dotyku. Żeby ten efekt utrzymać, należy stosować odżywkę lub maskę regularnie. Ta druga odznacza się lepszymi właściwościami, ale jest także droższa. Z reguły nakłada się ją na wilgotne włosy, które można później d razu rozczesać. A więc wtedy, gdy na włosach jest maska. Całość można owinąć ręcznikiem lub folią aluminiową, która utrzymuje ciepło. A jak wiadomo, w cieple otwierają się łuski włosa i składniki odżywcze, które znajdują się w tego typu preparatach, oddziałują na strukturę włosa jeszcze lepiej.

Jeśli ma się zamiar farbować włosy na jasny kolor, to absolutnie nie można zapominać o odżywieniu włosów. Każdy kosmyk trzeba dokładnie pokrywać odżywką, która sprawi, że nie stracą one objętości, a więc nie będą się kruszyć ani łamać. Na tę przypadłość szczególnie narażone są osoby, które pokrywają włosy jasnymi kolorami, bo właśnie w nich jest najwięcej wody utlenionej, a także amoniaku, który niekorzystnie wpływa na łuski włosa. Odpowiednia pielęgnacja jest zatem podstawą. Warto także wiedzieć, że włosy takie należy regularnie podcinać, a więc przynajmniej raz na trzy tygodnie. Jest wtedy większa szansa na to, że zachowają one witalność i będą sprężyste. A poza tym nie będą się kruszyć ani rozdwajać. Rozdwajające się końcówki są zmorą każdej osoby, która farbuje włosy i to nie tylko na jasne kolory. Systematyczne wizyty i fryzjera są zatem jednym ze sposobów na zachowanie pięknych włosów, które będą ozdobą. Znalezienie odpowiedniego salonu, a co za tym idzie, fryzjera jest więc połową sukcesu i pierwszym krokiem ku temu, żeby mieć sprężyste i lśniące włosy. Takie, które będą prawdziwą ozdobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here