Koloryzacja włosów w domowym zaciszu

Wiele kobiet regularnie decyduje się na koloryzację w salonie fryzjerskim, wykonywaną przez zawodowego stylistę fryzur. Co zyskują, decydując się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim nie muszą się z tym zmagać same – udają się do specjalisty, który wykona całą, kolokwialnie mówiąc, „brudną robotę” za nie. Ponadto mogą być w miarę pewne uzyskanego efektu – „w miarę”, gdyż niestety nierzadko zdarza się, iż wizyta u fryzjera kończy się wprost totalną katastrofą. Choć „styliści fryzur”, jak czasem zwykło się nazywać zawodowych fryzjerów, powinni być specjalistami w swojej dziedzinie, często zdarza się niestety, iż są to ludzie z przypadku, którzy z zawodowym fryzjerstwem niewiele mają wspólnego. Stąd właśnie biorą się problemy – w przypadku takiego nieprofesjonalnego fryzjera, który nie ma pojęcia o zawodzie, który wykonuje, ryzyko porażki wynosi 50:50. Mówiąc w skrócie – albo się uda i wyjdziemy z salonu zadowolone, albo się nie uda i wybiegniemy z niego zapłakane, gorączkowo myśląc nad tym, jak odwrócić ten niekoniecznie udany efekt koloryzacji. Jak uniknąć takiej sytuacji? Cóż, przede wszystkim korzystać jedynie z usług profesjonalnych, polecanych, a jeszcze lepiej – sprawdzonych przez nas fryzjerów. Pomocny może być tu internet, w którym możemy znaleźć wiele opinii na temat niemalże każdego salonu fryzjerskiego w kraju. Jeżeli dany salon fryzjerski może się poszczycić jedynie samymi negatywnymi opiniami i komentarzami, rzecz jasna nie udajmy się tam. Naprawdę nie ma sensu uczyć się na swoich własnych błędach (które potem będziemy musiały nosić na głowie), jeżeli mamy możliwość nauczenia się na cudzych.
Dodatkowo należy wziąć pod uwagę kwestię finansową – udając się do salonu, musimy rzecz jasna liczyć się z wyższymi kosztami, niż wykonując koloryzację samodzielnie, w domu. I właśnie ten argument zdaje się być przeważającym w kwestii koloryzacji włosów. To właśnie ze względów finansowych kobiety często decydują się na samodzielne farbowanie włosów w domu. Jest to rozwiązanie, które pozwala zarówno na zaoszczędzenie czasu, jak i pieniędzy. Zdaje się być więc dość obiecujące. W drogeriach dostępne są wręcz tysiące produktów umożliwiających samodzielną koloryzację włosów – w przeróżnych cenach, posiadające przeróżne zarówno wady, jak i zalety. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd produktów do farbowania z uwzględnieniem zarówno ich wad, jak i zalet, co być może ułatwi wielu paniom wybór najodpowiedniejszego rozwiązania.

1. Farba do włosów w piance
Pianki do koloryzacji włosów są stosunkowo nowym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej kobiet. Wydaje się im bowiem, że jest to o wiele łatwiejsze, niż farbowanie włosów zwykłą, klasyczną farbą. Ile jest w tym prawdy? Cóż, wszystko zależy od tego, jakiej długości włosy posiadamy, a także czy możemy liczyć na ewentualną pomoc drugiej osoby. Pianki koloryzujące cieszą się dużą popularnością ze względu na bogate gamy kolorystyczne oraz stosunkowo niskie ceny. Jednakże zdają się być najlepszym rozwiązaniem raczej dla pań o krótkich kosmykach. Te bardzo łatwo jest za pomocą pianki zafarbować nad wanną, jednak ostrzegamy, iż zapach pianki jest równie intensywny, co zapach klasycznej farby – jeśli nawet nie mocniejszy. Farbowanie nad wanną może być więc uciążliwe w tym sensie, iż – jak podkreśla wiele kobiet – „woń jest wprost dusząca, co znacznie utrudnia proces koloryzacji”. Zdaje się to być sprawą drugorzędną, aż do momentu farbowania, kiedy oczy wprost łzawią od intensywnej woni, zaś oddychanie w takich warunkach staje się coraz trudniejsze. Ponadto pianki raczej nie sprawdzą się w przypadku kobiet, które mogą się poszczycić długimi włosami – równomierne nałożenie na nie produktu tego typu jest wyzwaniem wprost karkołomnym i niejednokrotnie wymaga interwencji osoby z zewnątrz.
Podsumowując: pianki polecamy przede wszystkim dla pań o krótkich włosach, które będą w stanie poradzić sobie z koloryzacją samodzielnie.

2. Szamponetka/szampon koloryzujący
Do głównych zalet szamponetek należą – przede wszystkim – bardzo niska cena (zazwyczaj maksymalnie do pięciu złotych) oraz bardzo prosta obsługa. Mogłoby się więc wydawać, iż jest to rozwiązanie wprost idealne – dlatego w tym miejscu, w opozycji do wymienionych zalet warto wspomnieć o najważniejszej wadzie szamponów koloryzujących, jaką jest zdecydowanie ich słaba trwałość. Efekty utrzymują się zazwyczaj do kilku myć po koloryzacji, a więc naprawdę krótko; potem kolor nieładnie się spłukuje. Dla kogo szamponetki są najlepszym rozwiązaniem? Cóż, zdaje się, że przede wszystkim dla młodych dziewcząt, które marzą o pierwszej koloryzacji, jednak nie chcą niszczyć swoich naturalnych włosów różnego rodzaju szkodliwymi składnikami, które niejednokrotnie zawierają w sobie tradycyjne, zwykłe farby do włosów. Z pomocą szamponu koloryzującego mogą sobie one pozwolić na zmianę koloru włosów (przede wszystkim z jasnych na ciemne, gdyż jasne odcienie z całą pewnością nie dadzą efektu na naturalnie ciemnych włosach, w takim przypadku konieczne jest dokonanie uprzednio dekoloryzacji) w krótkim czasie, w łatwy sposób, a także niewielkim kosztem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here