Kanony mody męskiej

Przez wieki moda się zmienia, nie tylko ta przeznaczona dla kobiet, ale także i ta dotycząca męskiej części ludzkiej populacji. Pewne trendy oczywiście pojawiają się i znikają wraz z czasem, by ponownie objawić się po latach. Co obecnie jest modne w magazynach przeznaczonych dla mężczyzn?

Nie da się na pewno zauważyć wielkiego renesansu męskiego zarostu. Skala tego zjawiska jest tak duża, że z całą pewnością można mówić o tym, że jest to tak popularne jak było u schyłku dziewiętnastego wieku, kiedy to zarost męski święcił swoje chyba największe tryumfy w dziejach świata. Dziś nie trudno spostrzec istnienia takiego trendu, wystarczy do tego celu wybrać się na kilkuminutową przechadzkę po mieście lub dowolnej galerii handlowej. Zarost, zwłaszcza ten bardziej obfity, jest bardzo popularny wśród dzisiejszych dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy zdecydowanie zdominowali istotę modnego mężczyzny u schyłku drugiej dekady dwudziestego wieku.

Pokłosiem tego stanu rzeczy jest z całą pewnością fakt pojawienia się nowych miejsc dbania o męskie owłosienie. Coraz mniej osób wybiera się do fryzjera, dziś trzeba chodzić do barbera, czyli fryzjera który potrafił będzie z równą precyzją zadbać o fryzurę, jak i męski zarost. Coraz mniej, i trudno się dziwić, bo większość mężczyzn jest równie dbała o swój wygląd co kobiety, nie mówią tylko o tym głośno.

Pojawienie się barberów zmieniło też kanony mody męskiej w zakresie tego, co dziś można rozumieć pod pojęciem modna fryzura męska. Jest to dość dzisiaj szerokie pojęcie, bo odeszliśmy od kanonu jednakowych fryzur męskich, przechodząc w stronę unikatowości i oryginalności, podobnie jak to się stało z modnymi fryzurami kobiecymi. Dlatego też bardzo trudno dziś ustalić co jest jednym kanonem, jednak na pewno można wyodrębnić pewne trendy, których trzeba się trzymać, jeśli chce się być modnym mężczyzną w dzisiejszych czasach.

Obiegową i znaną powszechnie prawdą jest stwierdzenie, że klasyka jest zawsze modna, wystarczy tylko o jej dobre zaprezentowanie. Dotyczy to także i fryzur męskich, które na pewno będą odznaczać się stylowością i zarazem będą modne, bo ponadczasowość pewnych rozwiązań jest dobrą wskazówką dla tych, którzy nie są pewni najmodniejszych stylizacji. Jeśli zatem nie czujesz się zbyt swobodnie by dać swojemu styliście popuścić wodze swojej artystycznej fantazji, zdecyduj się na coś klasycznego, a na pewno staniesz się modny. Bezpieczne rozwiązanie dla każdego, kto chce być modnie ostrzyżony bez większych ekstrawagancji.

W modzie są też krótkie fryzury, w tym ma zapewne największe znaczenie to, że jest to rozwiązanie przede wszystkim niezwykle wygodne. Krótkie włosy to szybkie mycie, suszenie i układanie, co ceni sobie bardzo duża grupa mężczyzn, bez względu na wiek czy uprawianą profesję. To praktyczność jest tutaj elementem decydującym, choć oczywiście nie jedynym. Podobnie jak mieli w zwyczaju starożytni Rzymianie czy współcześni oficerowie i sportowcy, krótkie włosy, umiejętnie podstrzyżone przez osobę mającą dobry zmysł estetyczny, podkreślają męskie, surowe rysy twarzy, tym samym nadając jej atrakcyjnego wyglądu. W ten prosty sposób możesz zatem stać się nie tylko modnym mężczyzną, ale także bardziej atrakcyjnym. Co ważne, w tym wypadku również obędzie się bez większych ekstrawagancji, dlatego to rozwiązanie jest także istotne dla osób nie chcących zbytnio wyróżniać się w tłumie.

Jeśli zaliczasz się do grona tych, którzy jednak woleliby się wyróżnić z całej rzeszy innych mężczyzn, musisz mieć świadomość poniesienia pewnych wyrzeczeń i nakładów związanych z osiągnięciem tego rodzaju celu w swoim życiu. Na przykład decydując się na fryzurę pompadur, atrakcyjną i modną obecnie wśród rosnącej liczby młodych mężczyzn, musisz zdawać sobie sprawę, że jej codzienna pielęgnacja i modelowanie będzie na pewno bardziej czasochłonne od sytuacji kogoś, kto posiada włosy krótkie. Dlatego też, podziwiając niewątpliwy urok takiego rozwiązania weź pod uwagę również kwestie związane z noszeniem takiej właśnie fryzury na co dzień.

Podobnie czasochłonne będzie posiadanie długich włosów, w tym wypadku także należy przede wszystkim wziąć pod uwagę długi czas jaki będziesz musiał poświęcić na codzienną pielęgnację owłosienia swojej głowy. W tym wypadku warto pamiętać o tym, że proces ten wydłuża się wraz z długością włosów, warto także zadbać o odpowiednie szczotki i odżywki, których mogą nie potrzebować osoby posiadające krótsze fryzury. Warto jednak nadmienić, że dla wielu kobiet mężczyźni z dłuższymi włosami są bardzo atrakcyjni, może zatem warto rozważyć tego rodzaju poświęcenie swojego czasu i środków finansowych?

Bez względu jednak na to, na co ostatecznie zdecydujesz się przed wybraniem do swojego ulubionego salonu fryzjerskiego, pamiętaj że najważniejsza jest spójność całego wyglądu. A także dobre własne samopoczucie, bo jeśli nie będziesz czuł się dobrze we własnej skórze to nie pomoże żadna stylizacja. Po prostu znajdź coś odpowiedniego dla własnego ja i tego się w życiu trzymaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here