Jasne refleksy na brązowych włosach: komu pasują?

Jak zrobić jasne refleksy na brązowych włosach?
Domowe sposoby na zrobienie sobie jasnych refleksów na włosach są dość proste. Wystarczy kupić zwykłą drogeryjną farbę do włosów, która będzie miała odcień o kilka tonów jaśniejszy niż nasze włosy naturalne. Dodatkowo, konieczne jest zakupienie folii aluminiowej oraz grzebyka ze szpikulcem – niesamowicie ułatwi nakładanie równomiernych refleksów.

Jak zrobić pasemka na włosach brąz?
Samodzielne zrobienie pasemek na włosach brązowych jest dość łatwe. Gdy mamy długie włosy, wówczas trzeba używać folii aluminiowej. Gdy mamy włosy krótkie, wówczas dobrze sprowadza się farbowanie przez czepek. Poniżej kilka wskazówek, które będą pomocne w uzyskaniu bardzo naturalnego efektu.

Wybieramy farbę do refleksów
Po pierwsze, gdy robimy to po raz pierwszy, warto wybrać taką farbę, która nie będzie się mocno odróżniała od naszego naturalnego koloru włosów. Wówczas wszelkie niedociągnięcia w farbowaniu nie będą zbytnio rzucały się w oczy.

Farbujemy włosy suche
Najłatwiej nam będzie, gdy zrobimy sobie pasemka na włosach suchych. Farbowanie włosów mokrych jest uznawane za standard, jeśli jednak chodzi o chałupniczą metodę, to jednak polecamy robić to na początku na włosach bez dodatku żadnej wody. Farba wówczas nie będzie się rozmazywać i łatwiej nam będzie uzyskać bardzo precyzyjny efekt.

Domowe sposoby na zrobienie refleksów
Refleksy na włosach brąz robione przy użyciu czepka robi się w kilkanaście minut. Nakładamy foliowy czepek na głowę, a następnie za pomocą szpikulca (lub na przykład szydełka) wyciągana po kolei pasma włosów z głowy i pociągamy je farbą.

Farbowanie włosów brąz na refleksy z folią aluminiową
Gdy nakładamy farbę na włosy za pomocą folii aluminiowej, wówczas nakładamy na tę folię pasma, nakładamy na nie farbę, a pod pasemka nakładamy folię. Po tym jak pomalujemy każde pasmo, należy zawinąć je w folię.

Wskazówki dla farbowania włosów z refleksami
Przy wydzielaniu pasm włosów do farbowania jaśniejszą farbą nie należy nabierać zbyt dużych ich ilości. Ponadto, warto trzymać farbę na włosach tylko tyle czasu, ile zaleca producent. Informacje o tym, jaka jest zalecana długość trzymania farby na włosach przeczytamy na opakowaniu.

Farba do włosów w sprayu
Aby ułatwić sobie pracę, zamiast farby możemy użyć rozjaśniacza w sprayu. Wówczas aplikacja nie będzie dla nas zadnym problemem. Farbując włosy sprayem łatwiej jest też dostosować się do instrukcji dotyczącej długości trzymania farby na włosach.

Dlaczego warto zrobić sobie włosy brąz z refleksami?
Włosy brązowe z jasnymi refleksami wyglądają lekko. Twarz z włosami wzbogaconymi o jasne refleksy zwykle wygląda młodziej, a fryzura jest prostsza do ułożenia. Zdecydowanie warto zdecydować się na refleksy, gdy meczy nas już jednolitość naszej fryzury. Ponadto, kobiety często twierdzą, że włosy z refleksami łatwiej jest ułożyć w efektowną fryzurę. Cera kobiet z włosami wzbogaconymi o refleksy wygląda na zdrowsza, bardziej promienną, rozjaśnioną i po prostu na zdrowszą. Włosy o jednolitym kolorze bardziej obciążają nas i sprawiają niekiedy nawet, że wyglądamy na zmęczone.

Refleksy a baleyage
Czym różnią się refleksy na włosach długich od klasycznego baleyage? Baleyage to nieco już niemodny sposób na robienie sobie fryzury. Baleyage to fryzura, w której nakłada się na głowę kilka kolorów, a pasma są pomalowane na całej swojej długości. Osoby, które chcą mieć refleksy natomiast musza wiedzieć, że pasma nie będą pofarbowane na całej swojej długości. Refleksy jasne na brązowych włosach są zdecydowanie cieńsze niż w przypadku, gdy robimy baleyage. Są cienkie i bardziej delikatne, nie odznaczają się w postaci całych pasm. Dodatkowo, robiąc sobie jasne refleksy na brązowych włosach uzyskujemy bardziej naturalny efekt, bo odcienie w refleksach są bardziej zbliżone do naturalnych niż w przypadku klasycznego baleyage.

Refleksy robi się na krótkich i długich włosach. Baleyage natomiast wykonuje się jedynie na włosach długich. Tworzenie sobie różnokolorowych pasm o szerokiej palecie barw na włosach krótkich mija się z celem i sprawia, że fryzura wcale nie wygląda dobrze. Zabieg ten polecany osobom, które nie chcą zniszczyć sobie włosów, a które jednocześnie chcą zmienić swój look.

Dla kogo przeznaczone są refleksy?
Zabieg stworzenia refleksów na włosach polecany jest tym kobietom, które noszą na co dzień brązowe włosy naturalne, ale chcą nieco ożywić wygląd całej fryzury. Refleksy umożliwiają zaniechanie robienie pełnej koloryzacji, a jednocześnie bardzo ożywiają całość. Kobiety, które narzekają na to, że ich naturalne włosy są mysie, mogą zrobić sobie refleksy, aby nadać im zupełnie innego wyglądu.

Refleksy odciągają uwagę od niedoskonałości cery
Gdy chcemy odciągnąć uwagę od niedoskonałości naszej cery, wówczas korzystnie wypadną u nas refleksy o jasnych kolorach. Kobiety o brązowych włosach powinny robić sobie refleksy o ciepłych kolorach wówczas, gdy chcą wyglądać młodziej. Fryzura wówczas wygląda na taką, jaką mamy, gdy wracamy z dłuższego urlopu nad morzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here