Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są cerze trądzikowej

Zabiegi kosmetyczne medycyny estetycznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki nim można zyskać atrakcyjnie wyglądającą skórę twarzy. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio dopasować rodzaj zabiegu do rodzaju posiadanej skóry. Okazuje się, że medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania nawet osobom, które borykają się z uciążliwym trądzikiem.

Postaw na peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jeden z zabiegów, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem osób walczących z nadmiernie przetłuszczającą się, trądzikową skórą. Sam zabieg trwa nie dłużej niż godzinę, choć zazwyczaj czas jego trwania nie przekracza 30 minut. Na początku, kosmetolog wykonuje staranne oczyszczanie skóry twarzy przy pomocy żelu myjącego. Jeżeli mamy na sobie makijaż, konieczne będzie jego dokładne usunięcie. Następnie, specjalista wykonujący zabieg zajmuje się nawilżeniem skóry twarzy. Najczęściej wykorzystywane jest do tego celu serum. Później, co cery przykładane jest niewielkich rozmiarów urządzenie emitujące ultradźwięki. Zabieg nie jest bolesny, a wiele osób uważa go nawet za przyjemny. Warto zaznaczyć, że peeling kawitacyjny pozwala na uzyskanie wielu satysfakcjonujących efektów. Możliwe staje się usunięcie martwego naskórka, jak również oczyszczenie porów. Skóra trądzikowa potrzebuje kilku serii zabiegów, bo w przeciwnym razie rezultaty nie będą w pełni satysfakcjonujące. Doświadczony kosmetolog będzie wiedział jak wielu zabiegów potrzebuje konkretna osoba. Warto byłoby więc oddać się w ręce profesjonalistów. Najbardziej optymalne efekty pojawią się po wykonaniu zalecanej serii zabiegów peelingu kawitacyjnego.

Endermologia LPG Warszawa – dowiedz się więcej o tym zabiegu – sprawdź dostępne promocje.

A może zabiegi z kwasami?

Cera dotknięta problemem trądziku polubi się także z zabiegami z wykorzystaniem kwasów. W pielęgnacji skóry trądzikowej, najczęściej wykorzystywane są takie kwasy jak: kwas azelainowy, kwas migdałowy czy kwas laktobionowy. Wymienione kwasy charakteryzują się właściwościami przeciwzapalnymi, dzięki czemu przyśpieszają gojenie się zmian skórnych oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Ponadto, wykazują one działanie przeciwbakteryjne. Dzięki temu możliwe jest pokonanie szkodliwych bakterii bytujących na powierzchni naszej skóry. Kwasom nie sposób odmówić również działania rozjaśniającego. Dzięki temu można pozbyć się uciążliwych przebarwień potrądzikowych, które są zmorą większości osób borykających się z trądzikiem. Wiele kwasów słynie także z właściwości nawilżających, a skóra trądzikowa wymaga także odżywienia i regeneracji. Kwasy pomagają również w ograniczeniu nadmiernego przetłuszczania się skóry. Mowa tu zwłaszcza o kwasie migdałowym. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu to przede wszystkim peelingi. Ich wykonywaniem powinien zająć się doświadczony kosmetolog. Podobnie jak w przypadku peelingu kawitacyjnego, peelingi kwasowe również trzeba wykonać w seriach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zabiegi te nie są zbyt dobre na wiosnę czy lato. Kwasy uwrażliwiają bowiem skórę na działanie światła słonecznego. Najlepszym okresem na poddawanie się zabiegom kwasowym jest rzecz jasna jesień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here