Jakie soczewki na astygmatyzm wybrać

Wielu z nas zmaga się z astygmatyzmem, który często występuje w towarzystwie innych wad wzroku. Osobom cierpiącym na to schorzenie trudno jest dobrać odpowiednie szkła okularowe, ponieważ mają one tę wadę, iż powodują zniekształcenia obrazu. W związku z tym osoby dotknięte astygmatyzmem często decydują się na szkła kontaktowe. Jednak pojawia się pytanie: jakie soczewki dla astygmatyków wybrać, by widzieć wszystko dokładnie, a wada się nie pogłębiała? Odpowiedź na to pytanie, a także czym dokładnie jest astygmatyzm, staraliśmy się zawrzeć w dzisiejszym artykule.

Kula nie do końca doskonała

Gałka oczna powinna mieć idealnie kulisty kształt, tylko wtedy wpadające do środka promienie światła, trafiają w odpowiednie miejsce i w ten sposób tworzy się wyraźny obraz obserwowanego przez nas świata. W przypadku gdy gałka jest bardziej sferyczna, światło załamuje się pod nieodpowiednim kątem, a przedmioty znajdujące się zarówno daleko, jak i blisko są rozmazane i niewyraźne. Takie zjawisko nosi nazwę astygmatyzmu i spowodowane może być przez wiele czynników.

Schorzenie to może mieć charakter wrodzony lub być skutkiem urazu oka, może też być spowodowane przebytymi chorobami narządu wzroku. Korekcja astygmatyzmu polega na dobraniu specjalnych szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych, których rodzaj oraz moc przepisuje lekarz okulista po przeprowadzeniu badania.

Soczewki dla astygmatyków — jakie wybrać

Astygmatyzm korygowany jest przy użyciu soczewek torycznych, które umożliwiają prawidłowe załamywanie się światła w gałce ocznej. Jednak używanie produktów tego typu często powoduje różne niedogodności, takie jak przesuwanie się soczewki na powierzchni oka lub obracane się jej, co prowadzi do niewyraźnego widzenia. Jest to wyjątkowo uciążliwe dla osób uprawiających sport lub prowadzących aktywny tryb życia. Dlatego też warto poszukać soczewek gwarantujących stabilną pozycję oraz pozwalających na aktywne spędzenia dnia, bez poczucia dyskomfortu, lub problemów z widzeniem.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek torycznych. Różnią się one zarówno pod względem jakości wykonania jak też czasu, w którym można je używać. Spotykamy modele zarówno jednodniowe, jak i wielokrotnego użytku. Soczewki dla astygmatyków powinny być wybierane po długim namyśle, przy czym kluczową sprawą jest to, by produkty te odznaczały się wysoką jakością. Naszym zdaniem ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem są soczewki kontaktowe marki Acuvue ze specjalną technologią ASD. Dzięki niej soczewki pozostają na swoim miejscu przez cały czas. Są wygodne, praktyczne, a ich użytkowanie jest proste i nie nastręcza żadnych problemów. Dowiedz się więcej o astygmatyzmie: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here