Jaki pilnik do paznokci

Wśród produktów do stylizacji paznokci znaleźć można szeroki wybór różnych przyrządów. Do podstawowych akcesoriów zaliczają się pilniki do paznokci. Obecnie na rynku jest spory wybór tych produktów, dlatego nic dziwnego, że wiele kobiet nie wie, jak wybrać ten idealny. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że zadanie wcale nie jest łatwe. W przypadku pilnika do paznokci zwrócić trzeba uwagę na kilka istotnych parametrów – jakich?

Rodzaje pilników do paznokci

Pilniki do paznokci dzieli się ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Obecnie w drogeriach można kupić:

  • Pilniki metalowe – są to modele najstarsze, które często dodawane są do zestawów do pielęgnacji dłoni; obecnie popularność modeli metalowych znacznie spada, a wynika to z tego, że niszczą one płytkę paznokcia, naruszając jej delikatną strukturę; w efekcie regularne stosowanie pilnika metalowego prowadzi do pękania i rozdwajania się paznokci; zanim jednak metalowy pilnik się wyrzuci, warto przyjrzeć się jego zaletą; tą najważniejszą jest wytrzymałość i solidność;
  • Pilniki szklane – to te najczęściej wybierane do domowego użytku; są one delikatne, przez co nie niszczą płytki paznokcia; niezalecane są jednak do piłowania akrylu czy żelu, a także skracania paznokci; z racji tego, że szkło jest kruche, w czasie zabiegów trzeba uważać, aby nie pękło;
  • Pilniki papierowe – bardzo często stosowane są w salonach kosmetycznych jako pilniki jednorazowe; są one wytrzymałe i delikatne; ich dużym plusem jest to, że mają szeroką gamę ziarnistości, co pozwala je używać do paznokci naturalnych, żelowych i akrylowych.

Gradacja pilniczka do paznokci

Gradacja pilniczka do paznokci

Pilniki szczególnie te papierowe opatrzone są numerami. Numery te wyrażają rodzaj ziarnistości, czyli gradację. Mówi ona o tym, jak ostry jest pilnik i jakie zabiegi można nim wykonywać. Najpopularniejsze pilniki to te z gradacją 100/180. Taka numeracja oznacza, że z jednej strony ziarnistość wynosi 100, z drugiej 180. Pilnik tego typu pozwala na prace z naturalną płytką paznokcia, żelową i akrylową. Oprócz tego marki takie jak Elisium proponują pilniczki o ziarnistości 80/100, 240/500, 600. Ten ostatni jest polerką, która sprawdzi się przy wyrównywaniu i malowaniu naturalnej płytki paznokcia.

Kształt pilnika do paznokci

Kształt pilnika do paznokci

Oprócz ziarnistości pilniki różnią się również kształtem. Nie ma on jednak większego znaczenia przy zabiegach pielęgnujących i stylizujących. Warto jednak kupić pilnik, którym wygodnie będzie się operować. Pilnik prosty świetnie sprawdza się do nadawania kształtu paznokciom i ich skracania. Jeśli chce się wyrównać paznokcie przy skórkach, to lepszym rozwiązaniem będzie pozwalający na precyzyjną pracę pilnik banan od marki Elisium. Szukając uniwersalnego pilniczka do paznokci, sięgnąć powinno się natomiast po modele w kształcie łódki, pozwolą one na samodzielne wykonanie manicure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here