Jak prawidłowo pofarbować włosy?

Wybieramy dobrą farbę do włosów
Efekty działania będą dobre, jeśli zaopatrzymy się choć w minimum wiedzy. Pierwsze kroki w samodzielnym farbowaniu włosów stawiamy oczywiście wówczas, gdy udajemy się do drogerii, aby wybrać najlepszy szampon. Od tego, czy szampon będzie dobrany prawidłowo będą zależały dalsze efekty. Przede wszystkim trzeba dobrać odcień pasujący do naszego koloru włosów. Nie należy zbytnio sugerować się tym, jakie włosy ma modelka ze zdjęcia na opakowaniu, bo każda z nas ma inne włosy. Jedna farba może dać zupełnie inne efekty na kilku różnych osobach. Bardziej predykatywne będą zdjęcia umieszczone na tyle opakowania – tam producent zamieszcza informacje o tym, jaki kolor włosów otrzymamy w zależności od tego, z jakiego koloru bazowego wychodzimy, zabierając się do farbowania włosów.

Jak wybrać odpowiedni odcień dla siebie?
Aby dowiedzieć się, jaki kolor włosów pasuje najlepiej do naszej karnacji, należy udać się do fryzjera, a wizytę poprzedzi wizytą u wizażystki. O ile będą to profesjonaliści, będą wiedzieli co zrobić z naszymi włosami, aby wydobyć naszą urodę. Jeśli jednak upieramy się nad samodzielnym eksperymentowaniem, warto rozpocząć od dowiedzenia się, jaki naturalny pigment mamy we włosach. Na przykład, jeśli mamy ciepły pigment, czyli mam ciepły odcień rudego lub brązowego na naturalnych włosach, wówczas będziemy dobrze wyglądać w innych odcieniach, które również mają taki pigment. Takie włosy pasują do osób, które mają ciemną karnację oraz które mają ciemne oczy. Zdecydowanie nie poleca się stosować farb z ciepłym pigmentem osobom, które mają liczne przebarwienia na twarzy. Trądzik, rumieńce lub cera tłusta w połączeniu z włosami o ciepłym pigmencie to zwykle niezbyt udany duet.

Chłodne barwy dla ciemnej cery
Jednocześnie, kobiety, którym pasują farby z ciepłą pigmentacją powinny unikać chłodnych barw na głowie. Platyna, chłodny blond (ale już nie blond z miodowymi refleksami) – to nie są barwy dla osób z ciepłym pigmentem.
Jeśli kobieta ma wprawdzie ciepły pigment we włosach, ale jasne oczy, wówczas warto sięgnąć po ciemne brązy z ciepłym odcieniem. Mahoniowy, czy kasztanowy – to doskonałe kolory dla kobiet o mieszanej urodzie, tak zwanej jesieni kolorystycznej.

Blond na ciemnej karnacji
Jeśli jednak upieramy się przy tym, aby przy ciemnej karnacji i ciemnych oczach mieć jasny blond, warto nałożyć go z ciemnymi odrostami. Wówczas bezpośrednio przy twarzy uzyskamy ciemniejszy odcień, który nie będzie tak kontrastował z ciemną skórą.

Pamiętajmy, że gdy pofarbujemy włosy na odcień bardzo zbliżony do naszego naturalnego, wówczas problem odrostów nie będzie dla nas w żaden sposób istotny. Konieczne jest jednak dobranie odcienia w taki sposób, aby włos, które odrastają, jak najmniej się z nim kolorystycznie gryzły.

Jak prawidłowo farbować włosy?
Niezależnie od tego, czy na farbowanie włosów udajemy się do salonu fryzjerskiego, czy farbujemy je w domowej łazience, warto wiedzieć o kilku rzeczach, które sprawią, że zabieg będzie udany.

Wybieramy farbę inną o 2 tony od naturalnego koloru
Dobry efekt osiągniemy, gdy pofarbujemy sobie włosy o maksymalnie dwa tony oddalone od naszego naturalnego koloru włosów. Na przykład osoby, które mają brązowe włosy, ale które marzą o tym, aby mieć włosy blond, powinny wybierać sobie farby z ciemnym blondem na opakowaniu. Należy słuchać tego, co zaleca producent i trzymać farbę na włosach tak długo, jak to zostało określone w instrukcji.

Słowiański typu urody
W Polsce szczególnie często spotykany jest słowiański typ urody, czyli ciepła ale jasna karnacja i ciepłe, ale jasne włosy. Do takiej cery i takiego naturalnego pigmentu najbardziej pasują włosy w odcieniach orzechowego, jasnego blondu lub rudego.

Samodzielne rozjaśnianie włosów
Lepiej unikać samodzielnego rozjaśniania włosów: nigdy nie wiemy, jaki efekt wówczas uzyskamy. Tylko doświadczony fryzjer będzie w stanie na pierwszy rzut oka już ocenić, jaki kolor jasnego można uzyskać na konkretnych włosach. Wiele do powiedzenia ma jednak doświadczenie klientki: jeśli w ostatnim roku wielokrotnie rozjaśniała włosy, wówczas efekt każdego kolejnego farbowania będzie nieobliczalny.

Zbyt częste farbowanie włosów
Jednym z najczęstszych błędów, jakie są popełniane przez kobiety to nadgorliwość w kwestii częstotliwości farbowania odrostów. Farbowanie włosów co 3 tygodnie niewiarygodnie je niszczy. Jeśli będziemy farbować włosy tak często, szybko zniszczymy ich wewnętrzną strukturę i żadne balsamy, odżywki, olejki i zabiegi w salonach fryzjerskich nie pomogą na nasze zniszczone włosy.

Farbowanie włosów co 3 tygodnie
Jeśli koniecznie chcemy farbować włosy raz na trzy tygodnie, czyli wówczas, gdy odrosty są już mocno widoczne, wówczas postarajmy się wybierać farby do włosów najlepszej jakości. Najlepsze będą ekologiczne farby do włosów, które nie niszczą struktury włosa tak bardzo jak farby tradycyjne. Nie da się jednak ukryć, że takie farby nie działają tak mocno jak farby tradycyjne. Często na przykład rozjaśnianie włosów farbami ekologicznymi nie przynosi pożądanego skutku. Co więc zrobić/ Fryzjerzy polecają, aby po prostu zaniechać tak częstego farbowania włosów. Jeśli przeszkadzają nam odrosty, wówczas jednak lepiej wrócić do koloryzowania włosów na jak najbardziej naturalny kolor, który nie będzie się tak bardzo odznaczał przy wyrastaniu nowych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here