Jak dbać o cerę naczynkową? Szukamy najlepszych kosmetyków

Cera naczynkowa występuje szczególnie często u kobiet, które mieszkają w naszej strefie klimatycznej. Niektórzy kosmetolodzy twierdzą wręcz, że cera naczynkowa to cera narodowa u Polek. Nie licuje to z opinią szczególnie pięknych kobiet, które mają Polki wśród koneserów piękna na całym świecie. Cera naczynkowa niestety nie dodaje urody. Wiemy jednak, jak o nią dbać, aby jak najmniej dawała się we znaki.

Cera naczynkowa – jak rozpoznać?
Jak rozpoznać, że mamy cerę naczyniową? Po pierwsze, są różne natężenia tego zjawiska. U jednych kobiet objawia się to zaczerwienieniem całej twarzy bez powodu, a u innych kobiet występowaniem pojedynczych czerwonych pajączków. Najwięcej zaczerwienionych naczyń krwionośnych pojawia się w okolicach nosa i na czubkach policzków). W szczególnych przypadkach nie są to naczynka, tylko duże rozlane czerwone plamy, obecne nie tylko na nocie, policzkach i czole, ale nawet na brodzie, na szyi i na skroniach. W tym drugim przypadku trzeba udać się koniecznie do lekarza po receptę i leczyć się z rumienia, bowiem jest to schorzenie wpływające na obniżenie jakości życia.

Unikajmy kosmetyków na bazie alkoholu
Skóra z problemem z pękającymi naczynkami jest cienka, wrażliwa i wymaga szczególnej ochrony. Kobiety, które mają tę przypadłość nie powinny intensywnie opalać się w południowoeuropejskim słońcu. Zdecydowanie szkodzą jej wszelkie kosmetyki na bazie alkoholu. Nie można wystawiać się na wiatr ani na deszcz. W deszczu zawarte są metale ciężkie, które cera naczynkowa wchłania szczególnie silnie i bardzo źle na nie reaguje.

Gdy jest zima, konieczne jest udanie się do apteki, aby zakupić krem ochronny i bez niego nie wychodzić z domu. Jeśli nie wiemy jak łączyć krem ochronny z podkładem i z innymi kosmetykami, warto obejrzeć tutoriale, które podpowiedzą nam, jak malować się, aby jednocześnie ochronić się przed mrozami. Skora naczynkowa nie znosi kremu nawilżającego, z którym następnie wychodzi się na mróz. Kremy nawilżające bowiem zostawiają mokry film na skórze, który w połączeniu z zimnym powietrzem zostawia na twarzy skorupę z lodu. Po takim zabiegu skóra wygląda na znacznie bardziej czerwoną i właściwie wymaga regeneracji. Na mrozy zdecydowanie lepsze są kremy tłuste lub specjalne kremy ochronne.

Cera naczynkowa: skąd się bierze?
Cerę naczynkową najczęściej dziedziczymy. Rzadko bywa nabywana w trakcie życia, ale to nie znaczy, że przez cale życie tak samo daje o sobie znać. Rumieńce i pękające naczynka mogą być szczególnie widoczne, gdy w organizmie zienia się poziom estrogenów. Im jest ich więcej, tym skóra kobiety jest bardziej czerwona.

Cera naczynkowa – zabiegi
Jakie zabiegi wykonuje się u kosmetyczki, aby skutecznie walczyć z cerą naczynkową? Przede wszystkim potrzebne jest wykonanie drenażu limfatycznego, metodą mechaniczną lub ręczną. Dodatkowo, leczące mogą okazać się ultradźwięki oraz jonofreza. Przy skórze naczynkowej nie wykonuje się żadnych zabiegów z użyciem lasera. Dodatkowo, można pokusić się o galwanizację lub zabiegi z wykorzystaniem lampy sollux. Warto również regularnie chodzić do kosmetyczki na zabiegi, których głównym zadaniem jest kojenie i wyciszanie cery.

Demakijaż: cera naczynkowa
Cera naczynkowa źle znosi alkohol, którym ją pocieramy. Ze względu na to, że większość kosmetyków w drogeriach ma w składzie alkohol, powinniśmy koniecznie udać się do apteki po specjalne środki do demakijażu skóry, przeznaczone do tego typu cery. Są delikatne, a jednocześnie skutecznie zmywają makijaż. Czytajmy etykiety wszystkich kosmetyków, które kupujemy. Kosmetyki do cery naczynkowej nie powinny mieć w składzie parabenów – pogarszają tylko stan skóry naczynkowej.

Skóra naczynkowa oprócz codziennej pielęgnacji bardzo delikatnymi środkami, potrzebuje również regularnych zabiegów nawilżających. Unikajmy zabiegów złuszczających i peelignów: rozdrażniają jedynie jeszcze bardziej skórę naczynkową.
Maseczki powinny być wykonane z alg lub siemienia lnianego. W aptekach znajdziemy wiele kosmetyków przeznaczonych do odżywiania skóry naczynkowej. Powinny mieć charakter łagodzący i wyciszający.

Kwasy a skóra naczynkowa
Jeśli kosmetyczka polega nam mocne kwasy na skórę, lepiej jej nie słuchać. Kwas glikolowy czy salicylowy to wróg skóry z naczynkami. Po takim zabiegu możemy przez długie lata męczyć się z niekorzystnymi skutkami, jak swędzenie, pieczenie i złuszczenie naskórka. Jeśli chcemy złuszczyć koniecznie naskórek, wówczas lepiej posłużyć się kwasem laktobionowym, który wykazuje bardzo delikatne działanie.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami tego typu cery powinnyśmy zrezygnować z sauny oraz z korzystania z komór krioterapeutycznych. Niekorzystnie działają również parówki oraz długotrwałe opalanie. Bezwzględnie również należy zrezygnować z solarium. Wszystkie te wyrzeczenia są warte zachodu – jeśli będziemy się ich stosowały szybko zauważymy, że stan naszej cery poprawia się.

Wybierając kosmetyki do makijażu, kupujmy te o naturalnym składzie. W przypadku cery naczyniowej doskonale sprawdza się oczywiście kosmetyki mineralne, szczególnie podkłady i pudry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here