Jak bezpiecznie zmienić kolor włosów?

Od pewnego czasu zauważyć się daje wzrost zainteresowania farbowaniem włosów. Dodać trzeba, że nie dotyczy to tylko pań dojrzałych, które pragną zakryć coraz częściej pojawiające się we włosach siwe pasma. Koloryzację stosuje mnóstwo młodych kobiet, a nawet nastolatek. Wiadomo, że dziewczęta nie potrzebują farby, która z założenia ma za zadanie pokrycie siwizny. Jednak dla wielu z nich jest to dobry sposób na podkreślenie swojej dorosłości. Niestety, często nie zdają sobie sprawy z tego, że raz rozpoczęte farbowanie trzeba będzie już regularnie kontynuować. Odrosty bowiem wyglądają nieestetycznie i nałożenie kolejnej farby, pomimo chęci rezygnacji z dalszej koloryzacji, może okazać się konieczne.

Przedwczesne siwienie

Włosy dla każdej kobiety są największą ozdobą i dlatego panie poświęcają im mnóstwo czasu, dbając o nie i pielęgnując. Żeby ładnie wyglądały kręcą je albo prostują, układają na szczotce, upinają. Z wiekiem jednak włosy się zmieniają, czasem ciemnieją i stają się gęstsze, ale najczęściej wypadają i siwieją. Pojawiające się na głowie pierwsze siwe włosy, nigdy nie są mile widziane, chociaż bywa nieraz, że pojawiają się nawet u bardzo młodych kobiet. Takie przedwczesne siwienie nie jest jednak oznaką starości. Może po prostu wskazywać, że osoba żyje w silnym stresie albo nieodpowiednio się odżywia. Te dwa czynniki są głównymi sprawcami siwienia włosów jeszcze przed ukończeniem trzydziestu lat. W takich przypadkach zaleca się witaminy i składniki odżywcze. Bardzo ceniona w medycynie naturalnej i polecana na przedwczesne siwienie jest trawa pszeniczna, zawierająca mnóstwo cennych minerałów i witamin, pomagających usunąć z organizmu toksyny i dotlenić komórki.

Jak zatrzymać czas?

Niestety, czas biegnie nieubłaganie i nikt nie może powstrzymać jego upływu. Starzeje się ciało i starzeją się włosy. Siwizna nie dodaje kobiecie uroku, wręcz przeciwnie, bardzo ją postarza. Na szczęście można to zmienić, stosując koloryzację włosów. Pojedyncze srebrne nitki można zamaskować preparatem koloryzującym nietrwale, który po kilku myciach się zmyje. Takie szampony mają jednak tę zaletę, że nie niszczą włosów, a wręcz przeciwnie pielęgnują je i nadają im blask. Można je zatem stosować często, nawet w celu odświeżenia koloru włosów farbowanych trwale.
Jeżeli jednak siwe włosy przeważają już na głowie, pozostaje wybrać kolor i nałożyć farbę. Przed koloryzacją jednak warto przeczytać ulotkę i przestrzegać pewnych zasad.

Zasady dotyczące koloryzacji włosów

– Nie należy farbować włosów po trwałej ondulacji, trzeba odczekać kilka tygodni.
– Farbę nakłada się zaraz po zmieszaniu składników.
– Włosy przed nałożeniem farby powinny być suche, ale nie brudne.
– Rozprowadzanie farby należy zaczynać od nasady włosów, końcówki bowiem zazwyczaj szybciej łapią kolor.
– Należy ściśle przestrzegać czasu koloryzacji.
– Włosy po koloryzacji należy spłukać bardzo dokładnie, ale nie myć, zwłaszcza w wodzie chlorowanej.
– Zastosować odżywkę, która została załączona do preparatu.

Jaki kolor wybrać?

Jeżeli chodzi o siwe włosy, najzdrowiej jest farbować je na ciemny kolor. Wybór jest ogromny, więc każda pani może wybrać najbardziej jej odpowiadający. Oczywiście wybór koloru nie musi oznaczać konieczność koloryzacji tylko zgodnie z nim. Źle dobrany kolor włosów można bowiem zmienić na inny. Najlepiej jednak w takich przypadkach udać się do zakładu fryzjerskiego, gdzie barwa zostanie zmieniona profesjonalnie.

Farbowanie włosów z brązu na blond u fryzjera

Zabiegiem, który będzie wymagał wizyty u fryzjera, jest przejście z brązu na blond. Taka koloryzacja musi być dobrze przygotowana i przeprowadzona. Dobry fryzjer nie tylko uzyska pożądany efekt, ale również zadba o to, by włosy podczas zabiegu ucierpiały jak najmniej, jest to bowiem koloryzacja bardzo osłabiająca włosy.
Przed farbowaniem fryzjer powinien znać ich naturalny kolor, gdyż odcień blondu, który będzie można uzyskać bardzo od tego zależy.
Farbowanie włosów z brązu na blond u fryzjera najczęściej zaczyna się od wykonania pasemek, których zadaniem jest rozjaśnienie całej fryzury. Ten etap ułatwi kolejne działania. W tym miejscu trzeba jednak podkreślić, że bardzo ważny jest stan włosów. Jeżeli są zdrowe, to wszystko w porządku, ale przy osłabionych należy uważać ze stopniem rozjaśnienia.
Brunetka, farbująca włosy na blond, musi przejść kilka etapów koloryzacji, a niestety im więcej ich będzie, tym bardziej osłabione będą włosy. Musi więc zdawać sobie sprawę z tego, że po zabiegu włosy nie będą już tak zdrowe, a i kolor może być nie taki, jak sobie wymarzyła. Blond jest bowiem koloryzacją polecaną raczej szatynkom o jaśniejszych odcieniach brązu.

Po koloryzacji

Odpowiednie dbanie o włosy po koloryzacji zapewni lepszą ochronę koloru i przedłuży jego trwałość. Warto więc zastosować kilka wskazówek:
– nie przesadzać z płukaniem włosów i stosować odżywkę nie wymagającą płukania,
– myć głowę w ciepłej, a nie gorącej wodzie,
– stosować szampon i odżywki do włosów farbowanych, a raz w tygodniu zastosować maseczkę do włosów,
– farbować odrosty co 4-6 tygodni,
– przycinać końcówki włosów co kilka miesięcy,
– używać serum do nawilżania włosów,
– unikać stylizacji na gorąco (suszarka, lokówka, prostownica),
– chronić włosy przed słońcem.
Przestrzeganie tych zasad pomoże dłużej utrzymać piękny kolor i zdrowe włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here