Jak bezpiecznie zdjąć soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są bardzo komfortowe i znacząco poprawiają jakość funkcjonowania na co dzień. Niektóre osoby skarżą się jednak na konieczność ich zakładania i zdejmowania. O ile nałożenie soczewki na powierzchnię oka nie sprawia większych problemów, zdarza się, że wyzwaniem staje się ich zdjęcie. Warto przestrzegać czterech prostych kroków, aby znacznie ułatwić sobie tę czynność.

Zdejmowanie soczewek kontaktowych

Zdejmowanie soczewek kontaktowych nie musi być problematyczne! Wystarczy postępować zgodnie z krótką instrukcją.

1. Przed przystąpieniem do zdejmowania soczewek, trzeba umyć, a następnie osuszyć ręce. Następnie należy wybrać oko, z którego zostanie zdjęta soczewka. Wzrok najlepiej jest skierować ku górze, przytrzymując jednocześnie dolną powiekę za pomocą środkowego palca.

2. Kolejny krok polega na tym, aby przybliżać palec wskazujący do oka, aż do dotknięcia dolnej krawędzi soczewki. Następnie należy ją zsunąć w dół na białą część oka.

3. Zsuniętą soczewkę należy delikatnie ścisnąć. Teraz można wyjąć ją z oka, posiłkując się kciukiem i palcem wskazującym.

Wszystkie te kroki powtarzamy w przypadku drugiego oka.

4. Jeśli zdjęte zostały soczewki jednorazowe, wystarczy je wyrzucić do kosza. W przypadku soczewek wielokrotnego użytku obowiązkowo trzeba je umyć i zdezynfekować za pomocą specjalnego płynu. Na koniec umieszcza się je w specjalnym pojemniku.

Jak ułatwić sobie pielęgnację soczewek?

Zakładanie i zdejmowanie, a także pielęgnację soczewek można sobie ułatwić. Ważne jest, aby sięgnąć po soczewki dobrej jakości, a takie oferuje firma Acuvue. Zawierają one kilka udogodnień. Przykładowo, są one jasnoniebieskie, dzięki czemu łatwo jest je zauważyć w pojemniczku. Ich kolor nie jest jednak widoczny po założeniu na oczy. Łatwo jest także sprawdzić ich krawędzie przed nałożeniem. Acuvue oferuje liczne akcesoria do pielęgnacji soczewek, które słyną ze swojej jakości. Najważniejsze jednak jest to, że soczewki są komfortowe i wygodne – wszystko za sprawą miękkich i elastycznych materiałów, z jakich zostały wykonane. Posiadają także składnik nawilżający i chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Zdejmowanie soczewek wcale nie musi być trudne – wystarczy, że przeczytasz nasz poradnik na https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek. Jak każda nowa czynność wymaga ona nieco wprawy. Początki mogą więc jawić się jako wyzwanie. Postępując jednak według instrukcji szybko można nauczyć się tej czynności. Warto się do niej dostosować również dlatego, że pozwala ona na bezpiecznie pozbycie się soczewek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here