miód

Miód to najbardziej popularny produkt pszczeli. Warto jednak pamiętać o tym, że pszczoły dają nie tylko różne rodzaje miodów, lecz także inne surowce o szerokim zastosowaniu!

Miód pszczeli

Wyjątkowe walory smakowe i zdrowotne miodu spowodowały, że jest on używany przez człowieka już od wieków.

Miody podzielić można na kilka kategorii:

– miody nektarowe
– miody spadziowe
– miody mieszane z nektaru i spadzi

Słodki miód jest chętnie wybieranym dodatkiem kulinarnym. Doskonale nadaje się do smarowania pieczywa, słodzenia napojów, jako dodatek do ciast, owsianek czy musli oraz do wyśmienitych deserów. Ze względu na bogactwo wartościowych substancji odżywczych, witamin oraz minerałów uznawany jest także za naturalny suplement diety.

Miód wpływa korzystnie na pracę wielu narządów ludzkiego cała, w tym między innymi na serce, wątrobę, poprawia odporność, a także wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Najlepiej spożywać go na zimno. Poddany wysokiej temperaturze traci swoje prozdrowotne właściwości.

Pyłek pszczeli i pierzga

Pyłek pszczeli, który nazywany jest pyłkiem kwiatowym, a także pierzga, to kolejne wartościowe produkty od pszczół.

Pyłek zbierany jest przez pszczoły z kwiatów i potem znoszony jest do ula. Z pyłku kwiatowego powstaje także pierzga, która jest pyłkiem zmieszanym z miodem i fermentowanym pod wpływem warunków beztlenowych.

Pod względem swoich właściwości pyłek pszczeli i pierzga posiadają mnóstwo witamin i minerałów, cenne aminokwasy, enzymy oraz inne dobroczynne składniki, dlatego również traktowane są one jako wartościowy dodatek dietetyczny, który w naturalny sposób dba o zdrowie organizmu. Zobacz gdzie kupić pyłek pszczeli.

Propolis

Mówiąc o produktach pszczelich, nie sposób nie wspomnieć też o propolisie, który także jest bardzo ważnym surowcem dostarczanym przez te pracowite owady.

Czym dokładnie jest propolis?

Propolis to inaczej kit pszczeli, czyli mieszanina, która stosowana jest do budowy oraz uszczelniania ula. Powstaje z wydzielin pszczół i substancji obecnych w roślinach, w tym między innymi w pędach i pąkach drzew, które znoszone są przez te owady do ula.

Propolis wykazuje działanie bakteriostatyczne, przeciwgrzybiczne, a także wspomaga procesy regeneracji tkanek. Dawniej stosowany był do odkażania ran. Także dzisiaj wykorzystywany jest w medycynie naturalnej. Używany jest między innymi przy kandydozach, oparzeniach, opryszczce, na rany. Również wspomaga profilaktykę i leczenie chorób górnych dróg oddechowych.

Pszczoły dają nam więc bogactwo wartościowych produktów. Warto z nich korzystać! Pełną ofertę pszczelich wyrobów znajdziesz na https://allegro.pl/kategoria/miod-i-produkty-pszczele-miod-260969

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here