eko
fot. pexels.com

Chcesz zmienić coś w życiu i zamierzasz bardziej dbać o ekologię? Świetnie! Obecnie istnieje tyle rozwiązań, że nie odczujesz większych zmian w swoim życiu codziennym, a przyczynisz się do dbania o naszą planetę. Możesz np.: zamienić plastikowe słomki na papierowe!

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/dbasz-o-srodowisko-zamien-slomki-plastikowe-na-slomki-papierowe/

Dbam o środowisko!

Jeśli chcesz zacząć dbać o środowisko zacznij od siebie. Rozejrzyj się dookoła, jak wygląda twoje życie, jakimi materiałami operujesz na co dzień. Czy to duża ilość plastiku? A może zużywasz bardzo dużo wody? Dbanie o środowisko wymaga od nas zmiany, ale ta zmiana zaprocentuje w przyszłości!

Idąc na zakupy zabierz torbę ze sobą. Najlepiej by była to torba płócienna, nie foliowa. Świat tonie w plastikowych i foliowych opakowaniach, zatem zredukowanie ilości jego zużycia przełoży się na mniejszą produkcję, a tym samym mniejszą ilość śmieci.

Lubisz pić napoje przez słomkę? Odstaw te, które wykonane są z plastiku i kup słomki papierowe, które są bardziej eco friendly lub słomki bambusowe lub stalowe, które są wielorazowego użytku.

Redukuj odpady

Sprawdź, jak wygląda u ciebie temat gromadzenia śmieci. Być może kupujesz za dużo jedzenia i marnujesz żywność wyrzucając produkty po terminie? Nie musisz tego robić. Zacznij planować swoje zakupy, aby nie kupować w nadmiarze i później wyrzucać jedzenia!

A może jesteś zakupoholiczką, która ma mnóstwo ubrań? Sprzedaj te, których nie nosisz. Skorzysta na tym ktoś inny, a także nasza planeta, gdyż mniejsza produkcja ubrań przyczyni się do lepszego funkcjonowania środowiska. A ty nie musisz mieć 50 par t-shirtów.

Wspieraj również innych w działaniach ekologicznych! Możesz wspomagać poprzez edukację innych lub finansowo organizacje, które walczą z zanieczyszczaniem naszej planety. Możesz również zaangażować się w działalność lokalną, być może ktoś z twojej okolicy również dba o planetę i działa na jej rzecz? Tak wiele inicjatyw obecnie oferuje wsparcie w zakresie ekologii i dbania o środowisko, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Przeczytaj też: http://www.dekoteria.pl/jakie-drzwi-wybrac-do-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here