awokado
fot. pexels.com

Awokado jest zazwyczaj wykorzystywane w kuchni, co jest oczywiście bardzo dobrym podejściem, ponieważ ma ono wiele cennych właściwości odżywczych. Warto jednak wiedzieć, że awokado śmiało można stosować do zabiegów pielęgnacyjnych, czyli w łazience!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/zielona-supermoc-owocu-awokado-wzmocnij-swoja-odpornosc/ 

Oleje i kremy z awokado

Warto zaopatrzyć się w kosmetyki naturalne z awokado. Ważne jest, aby awokado nie stanowiło małego dodatku, ale znaczną część kosmetyku. Z tego względu zaleca się sięgać zwłaszcza po oleje i sera z pestki awokado, które mają wiele cennych wartości odżywczych i cechują się skoncentrowaną formułą. Dobre są również wysokiej jakości kremy, natomiast oleje i sera zdecydowanie wiodą prym.

Maseczka z awokado

Awokado w postaci surowej można rozdrobnić i nałożyć na skórę twarzy w postaci maseczki. Dobrą opcją jest również dodanie do papki z awokado żółtka z jaja kurzego i / lub miodu. Konsystencja takiej maseczki nie tylko będzie łatwiejsza do nałożenia, ale też sama maseczka będzie miała jeszcze więcej właściwości odżywczych.

Awokado – jaka skóra lubi, a jaka nie?

Awokado, a w zasadzie olej z awokado należy rozpatrywać na dwa sposoby. Jednym z nich jest spojrzenie na właściwości, jakie ma awokado. Są to głównie nawilżenie, odżywienie, poprawa sprężystości, wygładzenie. Jeśli Twoja skóra boryka się z utratą wody, jest sucha, wygląda na zmęczoną to oczywiście produkty z awokado sprawdzą się idealnie.

Trzeba jednak spojrzeć na nie z innej perspektywy, a mianowicie z takiej, że jest to olej. Zwłaszcza jeśli kupujemy i stosujemy olej z pestki awokado. Zresztą nawet stosowanie świeżego awokado ma dużo tłuszczu (olejów), bo jest to produkt właśnie z tej kategorii, że tym głównym makroskładnikiem jest olej, tłuszcz. Z tego względu stosowanie awokado nawet u osób, którym odpowiada jego działanie może nie być wskazane ze względu na oleistą formułę, która niestety może zapychać (komedogenność) i być zbyt ciężka dla problematycznej i delikatnej skóry.

Przeczytaj też: http://www.lekarzzakaznik.pl/cukier-w-produktach-spozywczych-jak-jest-oznaczany/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here